Synteza polskiej mowy wśród nowości w Azure Cognitive Services

Synteza polskiej mowy wśród nowości w Azure Cognitive Services

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:40
09.07.2020
1683 wyświetlenia

Microsoft ogłosił wczoraj nowe możliwości w ramach usług Azure Cognitive Services, które pomagają deweloperom tworzyć nową generację aplikacji AI. Ogłoszona została m.in. ogólna dostępność Form Recognizer i Custom Commands, nowe głosy dla Neural Text to Speech (w tym głos polski) i wersja zapoznawcza Text Analytics for health. Szczegóły poniżej.

Text Analytics for health

Nowa funkcjonalność usługi Text Analytics pozwoli wydobywać bogate wglądy i związki z nieustrukturyzowanych danych medycznych. Została ona wytrenowana na danych medycznych różnego typu, w tym notatkach klinicznych i protokołach. Jest w stanie przetwarzać szeroki zakres typów danych i zadań bez potrzeby czasochłonnego, ręcznego rozwijania własnych modeli do wydobywania wglądów z danych.

Form Recognizer

Form Recognizer jest teraz ogólnodostępny dla deweloperów. Można go użyć, aby wydobyć informacje z nieustrukturyzowanych danych zawartych w formach posiadających tabele, obiekty i inne elementy. Takie typy dokumentów zwykle wymagają ręcznego oznaczania typu dokumentu lub intensywnej pracy z kodem, by wydobyć wglądy.

Custom Commands

Custom Commands jest teraz ogólnodostępny dla deweloperów. Pozwala tworzyć zorientowane na zadania aplikacje głosowe do wykorzystania w scenariuszach "dowodzenia i kontroli", które mają dobrze zdefiniowany zestaw zmiennych, jak np. sterowany głosowo termostat domowy.

Nowe głosy w Neural Text to Speech

Neural Text to Speech rozszerza wsparcie o 15 nowych, naturalnie brzmiących głosów opartych na najnowocześniejszych modelach syntezy neuronalnej, wliczając w to języki arabskie, duński, angielski i hinduski (Indie), fiński, niderlandzki, polski (głos nazywa się Zofia), portugalski, rosyjski, szwedzki, tajski i kilka odmian chińskiego. Głosy można przetestować samemu, wpisując dowolny tekst na stronie usługi Text to Speech.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-azure-cognitive-services-capabilities/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure