Symbol Commander

Symbol Commander

 Marek Wojtyna
Marek Wojtyna
00:00
04.06.2006
2 komentarze
4238 wyświetleń

Po przeczytaniu poprzednich artykułów z cyklu Urządzenia wejścia zauważamy jak używanie prawego przycisku myszki przyspiesza pracę przy komputerze. Aby jeszcze bardziej usprawnić docieranie do pożądanych aplikacji zainstalujmy program Symbol Commander. Dzięki niemu odpowiednim ruchem myszki jesteśmy w stanie uruchomić wszystkie niezbędne aplikacje istniejące na dysku twardym komputera. Na przykład, przytrzymanie prawego przycisku myszki i wykreślenie litery W spowoduje otwarcie edytora tekstu Word. Wyrysowanie litery E uruchomi aplikację Microsoft Excel. Funkcje Symbol Commander nie ograniczają się tylko do uruchamiania oprogramowania. Możemy również wykonywać zadania znane z codziennego użytkowania PC. Litera N posłuży temu by stworzyć nowy dokument w aplikacji, z którą pracujemy w danej chwili. Przeciągnięcie myszki od prawej do lewej strony po linii prostej podczas przeglądania zasobów sieci Internet zaowocuje wyświetleniem poprzedniej strony (tak jakbyśmy wcisnęli w przeglądarce przycisk Wstecz). Ta sama akcja wykonana od lewej do prawej strony zastąpi użycie przycisku Dalej. Kształt wygenerowanego przez nas rysunku nie musi być perfekcyjnie geometryczny względem ustawionego symbolu. Aplikacja pozwala na małe niedociągnięcia w rysowaniu. Czułość i margines błędu możemy dopasować w ustawieniach. Struktura programu Symbol Commander jest bardzo elastyczna. Każdy użytkownik może powiązywać dowolnie wykreślony kształt z podejmowaną przez komputer akcją. Niezależnie od tego, które okno jest obecnie aktywne w systemie (np. Explorer, Word czy Pulpit) aplikacja wykonywała będzie zaprogramowane czynności ponieważ "ukrywa się" w strefie paska zadań zwanej System tray. Darmową wersję (30-dniową) Symbol Commander'a możemy pobrać tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia wejścia

Komentarze

  • Johny Mnemonic 10:28 04.06.2006

    Ciekawe,tylko znowu kwestia przyzwyczajenia,mogło by byc cos z angielskiego alfabetu OE,OW - Open Excell,Open Word,znak zapytania jest też dwuznaczny może oznaczac pomoc,albo szukanie

  • Intelli 20:09 04.06.2006

    Programik z kategorii "Jedna z 50 ikonek w tray'u lamera". O wiele efektywniejszym jest wykorzystanie programu takiego jak "Hot Keyboard", w którym definiuje się skróty klawiaturowe.

Skomentuj

Autor