Swiftkey 7.0 - pasek narzędziowy trafia do stabilnej wersji klawiatury

Swiftkey 7.0 - pasek narzędziowy trafia do stabilnej wersji klawiatury

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:37
14.03.2018
1103 wyświetlenia

Pisanie na klawiaturze telefonu to czynność tak prozaiczna, że nawet nie uświadamiamy sobie, jak ważna jest ergonomia tego procesu. Klasyczny układ QWERTY, niezmiennie obecny w świecie komputerów, trafił również na smartfony, gdzie świetnie się przyjął. Z tym, że teraz do pisania wykorzystujemy z reguły jedynie kciuki. Prób wprowadzenia dużej rewolucji w tej materii było już sporo i w zasadzie tylko jedna się w miarę udała. Klawiatury takie jak Swiftkey znacznie przyspieszyły pisanie dzięki wykorzystaniu gestów.

Swiftkey 7.0

Miłośnicy tej klawiatury od 3 tygodni mieli możliwość testować jej nowe funkcje w wersji beta na systemie Android. Testy właśnie się zakończyły i owe funkcje trafiły do stabilnej wersji oznaczonej numerem 7.0. Znajdziemy tu więc:

  • Pasek narzędziowy - pozwalający na szybkie przejście do najważniejszych funkcji klawiatury. Wystarczy kliknąć ikonkę plusa na pasku podpowiedzi, aby go wywołać. To zdecydowanie ułatwi wygodne korzystanie z klawiatury każdemu, kto często korzysta z jej dodatkowych opcji takich jak GIFy czy naklejki.
  • Tworzenie własnych naklejek - korzystaj z tworzonych samodzielnie naklejek wprost z poziomu klawiatury. Naklejki możemy tworzyć na bazie własnych zdjęć oraz zapisywać je do własnej kolekcji, aby mieć do nich później szybki dostęp.
  • Nowe języki - teraz pisać można w tak egzotycznych językach, jak ayizo, ajmara, lombardzki, miskito czy maya.

Ta jedna z najbardziej rewolucyjnych klawiatur wciąż cieszy się ogromną popularnością, a jej stabilna wersja zbliża się do progu 500 mln instalacji. Wersja 7.0 dostępna jest dla każdego na całym świecie - wystarczy pobrać ją ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/swiftkey-releases-a-major-update-for-its-android-app/

Polecamy również w kategorii SwiftKey