SwiftKey na Androida z ulepszoną obsługą pisma odręcznego

SwiftKey na Androida z ulepszoną obsługą pisma odręcznego

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:47
16.02.2021
1913 wyświetlenia

Microsoft wypuścił aktualizację klawiatury SwiftKey na Androida. Numer wersji apki podnosi się do 7.7.1.8, a zmiany obejmują poprawę doświadczenia pisma odręcznego i poprawki związane ze stabilnością i arabską klawiaturą.

Microsoft SwiftKey Keyboard — lista zmian w wersji 7.7.1.8

  • Doświadczenie pisma odręcznego powinno być teraz lepsze — pociągnięcia odręczne są płynniejsze, a wydajność została zoptymalizowana.
  • Rozwiązano problem powodujący wysypywanie się podczas używania dużych elementów Schowka.
  • Rozwiązano problem ze znakiem diakrytycznym Fatha w układach arabskich 123.

Niestety, tryb pisma odręcznego (w przeciwieństwie do pisania kształtami na klawiaturze, tzw. shapewritingu) nie jest dostępny dla polskiej klawiatury i prawdopodobnie większości pozostałych. Z jednego forum dowiadujemy się, że SwiftKey obsługuje handwriting tylko dla języka chińskiego. Nie zostało też w żaden sposób zasygnalizowane, by wygładzenie pisania odręcznego miało też wpłynąć na pisanie kształtami. Pocieszeniem jest natomiast fakt, że to ostatnie działa w SwiftKey świetnie, a sama aplikacja klawiatury była z niego znana na długo przed jej przejęciem przez Microsoft. SwiftKey był także ulubioną klawiaturą rekordzistów świata w pisaniu na telefonie. Oczywiście, aby pisać szybciej, korzystali oni właśnie ze shapewritingu.

Microsoft SwiftKey Keyboard w aktualnej wersji na Androida można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/swiftkey-keyboard-for-android-updated/

Polecamy również w kategorii Android