Surface Studio 2 oficjalnie jako najszybszy Surface w historii

Surface Studio 2 oficjalnie jako najszybszy Surface w historii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:08
02.10.2018
1156 wyświetleń

Po zapowiedziach Surface Pro 6 i Surface Laptop 2 na dzisiejszej konferencji pokazano jeszcze parę nowości dla posiadaczy smartfonów, związanych z aplikacjami Twój telefon oraz Microsoft Launcher. Do nich jeszcze powrócimy, a tymczasem zajmijmy się kolejną dużą zapowiedzią, której również się spodziewaliśmy: Surface Studio 2.

Microsoft rozpoczął prezentację drugiej generacji swojego All-in-One od projekcji wideo, na którym pokazano GPU od NVIDII oraz podano informację, iż jest to "najszybszy Surface w historii". Panos Panay pochwalił się, że to produkt, którego używa na co dzień w pracy i w domu. W sumie trudno mu się dziwić. Na scenę wkroczył jeden z inżynierów, odpowiedzialnych za tę maszynę, by powiedzieć nieco o jej ekranie. Surface Studio 2 jest o 38% jaśniejszy i posiada o 22% lepszy kontrast. Ekran opiera się na nowej technologii LCD oraz tranzystorów oksydowych. Ich połączenie zapewniło jasność, której wcześniej nie dało się osiągnąć. Mówiąc ściślej, jasność jest mocniejsza o ponad 500 nitów. Tak, Surface Studio 2 będzie wspierał HDR, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

Pod maską tego mocarza znajdziemy nowej generacji grafikę NVIDIA Pascal oraz dysk SSD o pojemności 2 TB. Dość istotne jest też to, że Studio 2 całkowicie pożegnał się z dyskami hybdrydowymi. Na koniec jeszcze parę słów o wsparciu dla pióra dotykowego. Surface Studio 2 reaguje na nachylenie rysika, wspiera 4096 poziomów nacisku oraz posiada - jak twierdzi Microsoft - najlepszą w swojej klasie (czyli najniższą) latencję.

O cenie, spodziewanej dacie premiery czy domniemanym Surface Dial 2 na razie nie było jeszcze mowy, choć niewykluczone, że wkrótce te informacje się pojawią.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.engadget.com/2018/10/02/microsoft-surface-live-blog/

Polecamy również w kategorii Surface Studio