Surface Pro 6 na wyciekłym wideo. Kolejny as w rękawie Microsoftu?

Surface Pro 6 na wyciekłym wideo. Kolejny as w rękawie Microsoftu?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:11
26.09.2018
670 wyświetleń

Oczekiwania związane z nadchodzącym wydarzeniem Surface, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, są duże, ale wygląda na to, że ktoś zepsuł część niespodzianki. Za przeciekiem stoi wietnamski blog Tinhte.vn, znany m.in. ze sprawdzonego ujawnienia projektu iPada Pro 2 i przejściówki Lighting dla iPhone 7. Dzisiaj na jego stronie pojawił się film i specyfikacja nowego "Surface Pro 6". Szczerze mówiąc, nie wygląda to na fake, ale pozory czasem mylą. Czym zatem jest tajemnicze urządzenie? A może wcale nie jest takie tajemnicze?

Jeśli to wszystko prawda, Surface Pro 6 wydaje się być po prostu aktualizacją iteracyjną Surface Pro, czyli następnym modelem tej linii, zaraz za Surface Pro 4 i Surface Pro z 2017 roku. Projekt urządzenia wydaje się identyczny jak u poprzedników, w przeciwieństwie do Surface Go nie ma portu USB-C ani też wbudowanego LTE, a specyfikacja różni się tylko nieznacznie. Autorzy wietnamskiego bloga pokazują wersję z czterordzeniowym procesorem ósmej generacji Intel Core i5 8250U i 8 GB RAM. Nieco zaskakująca jest za to informacja o wgranej wersji systemu. Jest nią Windows 10 Home w kompilacji 17134, a więc April 2018 Update. Zaskakująca, bowiem lada chwila ukaże się October 2018 Update o numerze kompilacji (najprawodpodobniej) 17763.

Surface Pro 6

Teraz czas na obiecane wideo. Niestety, jest ono w całości w języku wietnamskim, z którego nie rozumiemy ani słowa. Unboxing został jednak pokazany dokładnie, a urządzenie zostało uruchomione. Bloger pokazuje też dane, które wyświetla Narzędzie diagnostyczne DirectX, gdzie widzimy wspomnianą wcześniej specyfikację i wyraźną nazwę "Surface Pro 6".

Przeciek ukazał się w nieprzypadkowym czasie. Kilka dni przed konferencją Surface to idealny moment na takie rewelacje. Podchodzić do nich trzeba jednak z ogromną rezerwą. Choć wszystko wydaje się na miejscu, istnieją przesłanki, że wszystko to jest mistyfikacją. Po pierwsze, przeciek nie jest anonimowy, a bloger pokazuje na nim swoją twarz. Coś takiego zdarza się niesamowicie rzadko. Po drugie, w niedawnym raporcie Mary Jo Foley z ZDNet (dziennikarki blisko związanej z Microsoft) pojawił się komentarz informatora, że "mocno przeprojektowany" Surface Pro nie będzie gotowy przed połową 2019 roku. Nie wyklucza to z drugiej strony pojawienia się aktualizacji iteracyjnej, która - tak jak to, co widzieliśmy powyżej - nie rewolucjonizuje bynajmniej linii Surface.

Czy nowa wersja Surface Pro zostanie pokazana na zbliżającej się konferencji? A może Microsoft szykuje coś zupełnie innego? Tego dowiemy się już we wtorek, 2 października po godzinie 22:00. Bądźcie też wtedy z nami na CentrumXP, bo wszystkie doniesienia z wydarzenia będziemy relacjonować na żywo!.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/video-blog-post-showing-unreleased-surface-pro-6-emerge-no-usb-c-mostly-internal-spec-bump

Polecamy również w kategorii Surface Pro