Surface Phone zobaczymy jeszcze w tym roku

Surface Phone zobaczymy jeszcze w tym roku

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:03
13.06.2018
1883 wyświetlenia

Przyszłość oferty urządzeń Microsoftu zaczyna się powoli klarować i wszystko wskazuje na to, że pierwsze z nich ujrzymy jeszcze w tym roku. Informacje, które otrzymał thurott.com, a o których już dziś wspominaliśmy, wskazują, że czekają nas 3 urządzenia w tym nowa wersja Surface Pro, składany Surface oraz tani Surface. Prawdopodobnie, najbardziej oczekiwany z tego grona Surface Phone, pojawi się jeszcze w tym roku.

Surface Phone 2018

Jednak bardzo możliwe, że to, co bierzemy za Surface Phone, wcale nie będzie nosić takiej nazwy. Projekt Andromeda to składane urządzenie pracujące pod kontrolą modułowego systemu Windows 10. Czy Microsoft zdecyduje się na wykorzystanie nazwy Surface Phone, tego nadal nie wiadomo. Być może będzie to po prostu mały, podręczny komputer z systemem Windows. Na pewno gigant będzie musiał rozważyć pójście w stronę gałęzi GSM, jeśli będzie chciał zagrozić konkurencji, która również pracuje nad składanymi urządzeniami. Pozostawienie Andromedy w szufladce pocket PC, zamknie Microsoftowi furtkę do pełnego powrotu na rynek mobilny. Aby tego uniknąć, musi on wreszcie pokazać światu swój kolejny telefon. Zwłaszcza że oczekiwania użytkowników są ogromne.

Nowe przecieki wskazują, że istotnie ujrzymy nowe urządzenie jeszcze w tym roku. Składany Surface będzie zasilany prawdopodobnie przez procesor ARM Snapdragon 850 lub 1000, więc będzie to niejako przedstawiciel rodziny Always Connected PC's. Ekran przypuszczalnie będzie obracał się w zakresie 360 stopni, jednak bez uciążliwego w użytkowaniu łączenia między dwoma ekranami. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego zawiasu, na którego wykorzystanie wskazuje wiele opublikowanych do tej pory patentów.

Microsoft ma przed sobą kilka wyzwań, którym musi sprostać, aby Surface Phone odniósł choć minimalny sukces. Między innymi musi on zadbać o stabilność działania systemu, aby nie powtórzyć błędów popełnionych przy Windows 10 Mobile, oraz ustalić rozsądny stosunek jakości do ceny. Do tej pory seria Surface odniosła umiarkowany sukces między innymi właśnie z powodu wysokiej ceny tych urządzeń. Czy to się uda? Przekonamy się najwyraźniej jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/06/12/microsofts-foldable-windows-10-device-andromeda-launching-this-year/

Polecamy również w kategorii Surface Duo