Surface Headphones 2+ i seria nowych akcesoriów do komunikacji od Microsoft

Surface Headphones 2+ i seria nowych akcesoriów do komunikacji od Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:05
13.04.2021
1995 wyświetleń
Microsoft zapowiedział dziś Surface Laptopa 4 wraz zestawem akcesoriów do komunikacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej nowym słuchawkom Surface Headphones 2+ dla firm, głośnikowi Microsoft Modern USB-C, kamerze internetowej Microsoft Moder oraz słuchawkom bezprzewodowym i przewodowym Microsoft Modern Headset.

Surface Headphones 2+ dla firm

Nowy wariant słuchawek Surface Headphones 2 oznaczony jest plusem (podobnie jak ostatni Surface Pro 7+), co oznacza jego przeznaczenie na rynek biznesowy. Słuchawki pozwalają zwiększyć możliwości zespołu podczas korzystania z aplikacji Microsoft 365 — ze szczególnym naciskiem na Microsoft Teams. Jako że wiele osób nadal pracuje zdalnie lub w podejściu hybrydowym, często zwracamy uwagę na jakość technologii redukcji hałasu otoczenia, dzięki której bez przeszkód możemy uczestniczyć w spotkaniach zespołów, oglądać filmy czy słuchać muzyki. Surface Headphones 2+ maja stanowić odpowiedź na te szczególne potrzeby. Słuchawki zachowały najlepsze cechy i funkcje Surface Headphones, wliczając w to 13 poziomów aktywnej redukcji szumów, pokrętła na nausznikach, system 8 mikrofonów czy baterię zapewniającą do 18,5 godziny pracy (przy słuchaniu muzyki) lub do 15 godzin (przy prowadzeniu rozmów głosowych). Innymi słowy jest to zestaw słuchawkowy, dzięki któremu przetrwamy niejeden trudny dzień na spotkaniach online.

Surface Headphones 2+ są teraz również certyfikowane dla Microsoft Teams oraz posiadają dołączony adapter. Przede wszystkim zestaw umożliwia dotykowe sterowanie funkcjami platformy, wliczając w to otwieranie aplikacji Teams pojedynczym naciśnięciem przycisku, sprawdzanie statusu w Teams poprzez diodę LED w adapterze (sygnalizuje ona wyciszenie mikrofonu albo przychodzące połączenie), odbieranie połączeń, regulację głośności, włączanie/wyłączanie mikrofonu i nie tylko.

Surface Headphones 2+ będą dostępne dla klientów biznesowych i edukacyjnych. Cena producenta wynosi 299,99 USD. Zamówienia można składać na stronie Surface for Business oraz u autoryzowanych sprzedawców.

Głośnik Microsoft Modern USB-C

Microsoft Modern USB-C Speaker to również odpowiedź na potrzeby wysokiej jakości doświadczeń audio podczas wirtualnych spotkań, rozmów czy słuchania muzyki. Głośnik USB-C korzysta z tych samych elementów sterujących, co w zestawie słuchawkowym USB, i posiada certyfikację dla Microsoft Teams. Ma też podwójny mikrofon oraz intuicyjne elementy sterujące i wskaźniki.

Kompaktowa konstrukcja głośnika z wbudowanym schowkiem na kabel USB-C sprawia, iż zajmuje on niewiele miejsca na biurku, przez co jest maksymalnie mobilny i użyteczny wszędzie tam, gdzie go potrzebujemy. Głośniki Microsoft Modern USB-C trafią do sprzedaży w czerwcu tego roku w cenie 99,99 USD. Więcej informacji na temat dostępności pojawi się niebawem na stronach Microsoftu.

Kamera internetowa Microsoft Modern

Microsoft przytacza badania, według których pracownicy bardziej angażują się w spotkania, gdy korzystają z kamer i mogą widzieć się wzajemnie. Microsoft Modern Webcam to nowe urządzenie, które zapewni obraz wideo wysokiej jakości podczas wideokonferencji, znacznie wykraczając poza możliwości oferowane przez wewnętrzne kamery laptopów. Również on oferuje certyfikację Microsoft Teams. Kamerę można bez trudu podłączyć do monitora, laptopa albo umieścić na statywie, by cieszyć się wyjątkową jakością wideo 1080p, trybem HDR i kątem widzenia nawet do 78 stopni.

Kamera internetowa Microsoft Modern świetnie sprawdzi się podczas spotkań w niewielkich pomieszczeniach. Urządzenie korzysta z technologii True Look, która zapewnia świetny obraz poprzez automatyczny balans bieli, automatyczną regulację światła czy funkcję retuszu twarzy. Kamera pozwala też zadbać o prywatność — będziemy mogli łatwo zamknąć osłonę obiektywu, a specjalna dioda LED będzie ponadto wskazywać, że obraz z naszej kamery jest nie jest widoczny dla rozmówców.

Kamera internetowa Microsoft Modern trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku w cenie 69,99 USD. Więcej informacji na temat dostępności wkrótce pojawi się na stronach Microsoftu.

Microsoft Modern Wireless Headset / Microsoft Modern USB Headset

Microsoft zapowiedział też dzisiaj dwa kolejne zestawy słuchawkowe o bardziej przystępnych cenach niż te spod szyldu Surface. Słuchawki przewodowe USB poprawią jakość połączeń dzięki redukcji szumów w mikrofonie, zapewnią wysoką jakość dźwięku stereo dostosowaną do rozmów, pozwolą łatwo sprawdzić, czy jesteśmy słyszani i zapewnią komfort użytkowania dzięki wygodnym nausznikom. Mają też łatwe do dosięgnięcia przyciski wyciszania, głośności oraz dedykowany przycisk Microsoft Teams. Do jego spotkań będziemy mogli dołączać jednym dotknięciem przycisku.

Słuchawki bezprzewodowe mają właściwie wszystkie wymienione wyżej cechy, z tym że zamiast kabla posiadają baterię. Ta zapewnić ma do 50 godzin słuchania muzyki i do 30 godzin rozmów głosowych w Microsoft Teams. W przypadku tego wariantu do uzyskania certyfikacji dla Microsoft Teams wymagany jest dongle USB. Oba modele słuchawek mają być dostępne od czerwca. Wersja przewodowa USB ma kosztować 49,99 USD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/surface/business/surface-headphones-2-plus

Polecamy również w kategorii Surface