Surface Duo 2 ze wszystkim, czego brakowało pierwszej generacji - oficjalna zapowiedź!

Surface Duo 2 ze wszystkim, czego brakowało pierwszej generacji - oficjalna zapowiedź!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:09
22.09.2021
1462 wyświetlenia

Choć dzisiejszy event sprzętowy Surface został zdominowany przez to, z czego słynie ta marka, czyli przez laptopy, tablety i ich hybrydy, to nie zabrakło na nim innej wyczekiwanej zapowiedzi — chodzi oczywiście o Surface Duo 2. Jak przystało na drugą generację, smartfon z Androidem zawiera w sobie wszystko to, czego brakowało pierwszemu Surface'owi Duo. Większość plotek się sprawdziła. Co dokładnie? O tym poniżej.

Surface Duo 2 nadrobił wiele zaległości w stosunku do poprzednika. W przeciwieństwie do niego działa pod kontrolą Androida 11, obsługuje 5G, a także bezprzewodowe ładowanie i płatności zbliżeniowe NFC. Zawiera również dynamiczny system potrójnego aparatu z 12-megapikselowym teleobiektywem z przodu, który umożliwia połączenia wideo w wysokiej rozdzielczości. Z tyłu znajdziemy z kolei 16-megapikselowy obiektyw ultrawide. Podobnie jak u konkurencji — zwłaszcza w Samsung Galaxy Fold 3 i S21 Ultra — Duo 2 wykorzystuje nowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz 8GB RAM.

Surface Duo 2

Jeśli chodzi o ekrany, mamy tu do czynienia z dwoma wyświetlaczami dotykowymi PixelSense™ Fusion Displays 5,8" OLED, które po otwarciu dają przekątną 8,3" i pozwalają uruchamiać dwie aplikacje obok siebie. Działa również przeciąganie między aplikacjami, jak i pozostałe innowacje wprowadzone wcześniej w Surface Duo. Ekran działa z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Przy układzie zamkniętym wyświetlane są powiadomienia i zegar. Wyświetlacze są pokryte szkłem Corning.

Surface Duo 2

Zmiany w ogólnym designie polegają przede wszystkim na zmniejszeniu grubości ramek i dostępności wariantów kolorystycznych "glacier" oraz "obsidian". W tym drugim kolorze nie jest jednak sprzedawany wariant 512 GB. Za utrzymanie ekranów w ryzach niezależnie od układu odpowiada zawias Revolutionary Hinge, który dostosowuje się do różnych sposobów naszej pracy.

Surface Duo 2

Jak wyjaśnia producent, Surface Duo 2 to znacznie więcej niż telefon. Obsługuje on cały przekrój scenariuszy: od integracji z Microsoft 365 i Microsoft Teams, po rozrywkę z TikTokiem, Kindlem i grami. Urządzenie obsługuje niezliczoną ilość par aplikacji i wielozadaniowość niedostępną na żadnym innym smartfonie. Istnieją też aplikacje, które dostosowują zawartość do dwóch ekranów — jak choćby nowe doświadczenie w Asphalt 9: Legends od Gameloft.

Surface Duo 2

Surface Duo 2 jest już dostępny w przedsprzedaży na wybranych rynkach. Niestety, (jeszcze) nie w Polsce. Ceny modeli 128GB, 256 GB i 512GB wynoszą odpowiednio 1499.99, 1599.99 i 1799.99 USD (ok. 5931, 6330 i 7120 zł). Dostępności można spodziewać się 21 października.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2021/9/22/22684814/microsoft-surface-duo-2-price-specs-features-release-date

Polecamy również w kategorii Surface Duo