Surface Duo 2 z trzema obiektywami, flagową specyfikacją i premierą już tej jesieni?

Surface Duo 2 z trzema obiektywami, flagową specyfikacją i premierą już tej jesieni?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:41
26.07.2021
1715 wyświetleń

Podejście Microsoftu do jego być może najbardziej innowacyjnego produktu ostatnich lat — Surface Duo — jest co najmniej dziwne. Wielki hajp, który towarzyszył powrotowi giganta na rynek mobilny, skończył się krótko po wydaniu rozkładanego smartfona z dwoma ekranami i Androidem. Co więcej, producent nie robi chyba nic, aby wprowadzić go na więcej rynków. Nie przeszkadza mu to jednak w pracach nad drugą generacją Duo.

Do sieci wyciekły zdjęcia urządzenia, które uznawane są za niemalże finalny prototyp drugiej generacji Surface Duo, która ma rzekomo trafić do sprzedaży już tej jesieni — we wrześniu albo w październiku. Zdjęcia te ujawniają nowy, odstający układ aparatu z trzema obiektywami, który przywodzi na myśl rozwiązania innych nowoczesnych flagowców. Nie jest jasne, skąd te obrazki pochodzą, niemniej jednak Windows Central potwierdza, że są one autentyczne.

Zdjęcia pokazują również, że Surface Duo 2 może być dostępny zarówno w kolorze białym, jak i czarnym. Wynika z nich też, że czytnik linii papilarnych został usunięty i prawdopodobnie osadzony w przycisku zasilania, a port USB-C jest teraz wyśrodkowany w prawej części urządzenia. Jeśli natomiast chodzi o wnętrze, plotki mówią o flagowej specyfikacji na 2021 r., wliczając w to procesor Snapdragon 888, 5G i NFC do płatności zbliżeniowych. Druga generacja telefonu/tabletu wydaje się być znaczącym krokiem naprzód w stosunku do poprzednika, który trafił na rynek z nieco przestarzałą specyfikacją i bez kluczowych ficzerów sprzętowych.

Jesteśmy ciekawi, czy Surface Duo 2 będzie sprzedawany w tej samej cenie, co Surface Duo, czy też będzie droższy, biorąc pod uwagę więcej funkcji sprzętowych i lepsze podzespoły. Obecna cena promocyjna wynosi 649,99 USD (ok. 2530 zł) po obniżce z 1399,99 USD (ok. 5445 zł) za model 128 GB.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/images-microsofts-upcoming-surface-duo-2-leak-revealing-triple-camera-setup

Polecamy również w kategorii Surface Duo