Surface Audio bez wsparcia Microsoftu. Kontrolki słuchawek trafiły do podstawowej aplikacji Surface

Surface Audio bez wsparcia Microsoftu. Kontrolki słuchawek trafiły do podstawowej aplikacji Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:20
01.02.2022
1505 wyświetleń

Aplikacja Surface Audio od dłuższego czasu służyła do konfiguracji słuchawek Surface Earbuds oraz Surface Headphones. Teraz wygląda na to, że Microsoft z niej rezygnuje. Większość elementów sterujących z dedykowanej aplikacji Surface Audio zostało przeniesionych do standardowej aplikacji Surface.

Użytkownicy aplikacji Surface Audio na Windows 11 po aktualizacji do najnowszej wersji 3.36.600.0 zostali przywitani komunikatem o dalszym losie aplikacji. Mówi on, że nowa wersja aplikacji Surface jest już dostępna, a Surface Audio nie jest już obsługiwany przez Microsoft. Co prawda komunikat można odrzucić i nadal korzystać z aplikacji, jednak już bez najważniejszych opcji, które zostały przeniesione do ogólnej aplikacji Surface.

Surface Audio

Podstawowa apka Surface wydaje się o wiele bardziej nowoczesna i wyposażona w odpowiednie wizualizacje dla używanych akcesoriów. Elementy sterujące są takie same, jak w aplikacji Surface Audio, wliczając w to equalizar i listy urządzeń, z którymi słuchawki są połączone. Również po otwarciu aplikacji Surface wyświetla się komunikat o tym, że aplikacja Surface Audio przestała być wspierana i zaleca się jej odinstalowanie.

W przypadku Surface Audio na iOS i Androida nie ma potrzeby jego odinstalowywania. Aplikacja zostanie prawdopodobnie zaktualizowana za pośrednictwem sklepu Google/Apple i zastąpiona aplikacją Surface. W odróżnieniu od tego użytkownicy Windows 10 i 11 będą musieli ręcznie odinstalować Surface Audio i pobrać aplikację Surface z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-ditches-surface-audio-app

Polecamy również w kategorii Surface