Surf Game dostępna dla wszystkich w Microsoft Edge. Jak zagrać?

Surf Game dostępna dla wszystkich w Microsoft Edge. Jak zagrać?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:28
26.05.2020
1063 wyświetlenia

Wbudowane minigry potrafią umilić czas, gdy akurat mamy wolną chwilę albo utraciliśmy połączenie z Internetem. Mogą one znajdować się w zupełnie niespodziewanych aplikacjach (jak Excel) jako ukryte easter eggi lub też być całkiem łatwo dostępne. W listopadzie taka gra we wczesnej wersji zawitała do Edge w kompilacjach Insider. Dziś stała się ogólnodostępna w wydaniu Stable.

Począwszy od kompilacji 83.0.478.37, użytkownicy mogą zagrać w surfingową grę, wchodząc pod adres edge://surf. Surf Game jest inspirowana klasyczną grą SkiFree dla Windows. Zasady są proste. Wybieramy postać i staramy się dopłynąć jak najdalej, omijając przeszkody i innych surferów, łapiąc dopalacze szybkości, monety, ocalając psy i najeżdżając na skocznie. Sterowanie odbywa się za pomocą strzałek, myszy, dotyku lub gamepada.

Jak grać? Surf Game pozwala wybrać jeden z trzech trybów:

  • Posurfujmy: Surfuj tak daleko, jak potrafisz, unikając przeszkód i krakena.
  • Próba czasowa: Ukończ kurs w możliwie najkrótszym czasie.
  • Zygzak: Przepłyń między jak największą liczbą bramek z rzędu.

Każdy tryb zapamiętuje nasz najlepszy wynik. Za każdym razem, gdy go pobijemy, ukaże się powiadomienie o nowym rekordzie. Wyniki można też zresetować w ustawieniach gry. Znajdują się w niej również dodatkowe opcje: tryb dużej widoczności i tryb zmniejszonej szybkości. Włączenie pierwszego spowoduje podświetlenie obiektów, a drugi tryb zapewni bardziej zrelaksowaną rozrywkę.

Surf Game był początkowo easter eggiem, a teraz stał się pełnoprawną grą casualową. Po drodze zebrał sporo ulepszeń (w tym spolszczenie!), ale czy też i kolejnych sekretów? Kto wie?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2020/05/26/surf-game-edge-stable/

Polecamy również w kategorii Edge