Menu kategorii
 • Streaming muzyki w wysokiej jakości wkrótce w Teams

  Streaming muzyki w wysokiej jakości wkrótce w Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:26
  30.12.2021
  2079 wyświetleń

  Microsoft Teams oferuje potężną funkcjonalność aktywnego tłumienia hałasu, która u większości użytkowników jest domyślnie włączona. Oznacza to, że niepożądane dźwięki z tła, wliczając w to muzykę, są automatyczne usuwane ze strumienia audio trafiającego do rozmówców. Nie zawsze jednak chcemy przekazać tylko głos, ale też muzykę — i to w możliwie najlepszej jakości.

  Kompresja mowy zwykle może być dość mocna i nie wpływa to źle na zrozumiałość komunikatu. Inaczej jest z muzyką. Spektrum częstotliwości jest tu znacznie szersze niż w ludzkiej mowie i nadmierna kompresja psuje wrażenia ze słuchania (poprzez tłumienie częstotliwości i wprowadzanie artefaktów). Pożądaną sytuacją byłaby więc taka, w której aplikacja nie stosuje tych samych standardów dla obu tych typów sygnału. W Teams odpowiadać ma za to dedykowany tryb muzyki z dźwiękiem wysokiej jakości.

  O trybie tym pisaliśmy już w sierpniu tego roku. W tym samym miesiącu miał on osiągnąć ogólną dostępność, ale w końcu termin wydania funkcji przesunięto na styczeń 2022 r. W trybie tym obsługiwana będzie maksymalna częstotliwość próbkowania 32 kHz dla dźwięku mono przy 128 kbps. Zoptymalizowane też zostaną wewnętrzne ustawienia audio do reprodukcji muzyki w wysokiej jakości. Teams automatycznie dostosuje bitrate w oparciu o dostępną przepływność, schodząc nawet do 48 kbps, jak twierdzi Microsoft, wciąż zapewniając dobrą jakość.

  tryb muzyki w Teams

  Podczas włączania trybu muzyki użytkownicy będą zachęceni do wyłączenia składników, takich jak anulowanie echa czy tłumienia hałasu. Najwięcej korzyści z podniesionej jakości odczują użytkownicy wyposażeni w profesjonalne mikrofony i zestawy słuchawkowe lub też wysokiej klasy głośniki zewnętrzne (raczej nie zestawy słuchawkowe Bluetooth). Wbudowane mikrofony i głośniki w laptopach, takich jak Surface Book, również zapewnią dobre wrażenia. Funkcjonalność może przydać się osobom streamującym wydarzenia, imprezy, prezentacje z muzyką z zewnątrz etc.

  Według harmonogramu zmian w Microsoft 365 tryb muzyki w Teams ("Music Mode for Teams") osiągnie ogólną dostępność w styczniu 2022 roku, czyli już maksymalnie za parę tygodni.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-will-soon-automatically-detect-music-to-make-it-easier-to-share-your-party/

  Polecamy również w kategorii Teams