Sticky Notes zintegrowane z OneNote na Androida. Wersja na iOS w drodze

Sticky Notes zintegrowane z OneNote na Androida. Wersja na iOS w drodze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:24
10.10.2018
1084 wyświetlenia

Sticky Notes 3.0 w Windows 10 October 2018 Update traktować można jako małą rewolucję w cyfrowych karteczkach samoprzylepnych. Masa nowych funkcji nie wystarczyła jednak, by aplikację traktować jako w pełni kompletną. Do szczęścia użytkownikom brakowało zwłaszcza wieloplatformowości. Microsoft rzecz jasna o tym wiedział i już wcześniej zapowiadał, że Sticky Notes 3.0 trafią na Androida i iOS. Wczesną implementację na Androidzie można już testować!

Jak pisaliśmy wczoraj, jeśli Sticky Notes trafią na Androida i iOS, będzie to trzecia z aplikacji do notowania i planowania, jaką udostępnia gigant. Pierwszą jest oczywiście OneNote, a uzupełnia go aplikacja To-Do. Sticky Notes będą ich doskonałym uzupełnieniem. Raczej nie będzie jednak tak, że Sticky Notes 3.0 będą stanowić odrębną aplikację, przynajmniej na razie nic na to nie wskazuje. Wirtualne karteczki zostały bowiem zintegrowane ze wspomnianym OneNote.

OneNote Android

Zgodnie z zapowiedzią Sticky Notes synchronizują się już z aplikacją OneNote na Androida. Funkcja doczekała się implementacji w wersji beta aplikacji. Jej testerzy, jak widać na zrzutach ekranu powyżej, mogą teraz przejść do nowej zakładki Sticky Notes, która zawiera listę naszych notatek. W tym miejscu możemy zarówno przeglądać notki, jak i tworzyć nowe. Synchronizacja działa oczywiście w dwie strony, dlatego karteczki zapisane na Androidzie będą także dostępne na naszym komputerze z Windows 10.

Funkcja rozwijana jest na razie w wersji beta i nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do publicznego wydania OneNote na Androida. Bardzo możliwe, że już niedługo tego samego doświadczyć będą mogli posiadacze iPhone'ów. Tymczasem, aby przetestować Sticky Notes na telefonie, należy udać się do sklepu Google Play i stuknąć przycisk Zostań testerem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/apps/testing/com.microsoft.office.onenote

Polecamy również w kategorii Android