Sterowniki Radeon Adrenaline 19.9.2 odblokowują RIS dla kart Polaris

Sterowniki Radeon Adrenaline 19.9.2 odblokowują RIS dla kart Polaris

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:43
13.09.2019
503 wyświetlenia

AMD udostępniło właśnie nową wersję sterowników Adrenalin dla kart Radeon, które są zoptymalizowane pod kątem obsługi Borderlands 3. Zgodnie z informacjami, jakie przekazał producent, sterowniki 19.9.2 mają zapewnić 16% wzrost wydajność dla posiadaczy kart RX 5700. To jednak nie wszystkie nowości w tej aktualizacji. Zawiera też szereg poprawek błędów, ale co najważniejsze wprowadza obsługę Radeon Image Sharpening dla kart opartych na architekturze Polaris w tytułach, które obsługują technologię DirectX 12 i Vulcan.

Radeon RIS

Wcześniej była to funkcja wyjątkowa dla architektury Navi, ale teraz również właściciele kart Polaris, mogą cieszyć się wyraźniejszym obrazem. Warto zauważyć, że AMD wymieniło karty RX 590, RX 580/480 i RX 570/470 jako te, które będą obsługiwały RIS, ale na tej liście nie znajdują się modele RX 560/460, chociaż również są oparte na tej samej architekturze Polaris. RIS można włączyć z opcji Wyświetlania w Panelu ustawień Radeon.

Poprawki, jakie znalazły się w tej wersji, obejmują między innymi problemy z obsługą V-Sync na wyświetlaczach z odświeżaniem 75 Hz oraz stabilnością systemu na kartach RX 5700 podczas oglądania wideo w przeglądarce. Najnowszą wersję sterowników można pobrać ręcznie ze strony producenta lub za pośrednictwem Panelu ustawień Radeon.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-9-2

Polecamy również w kategorii Urządzenia