SteamVR już dostępny dla użytkowników Windows Mixed Reality

SteamVR już dostępny dla użytkowników Windows Mixed Reality

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:15
15.11.2017
1587 wyświetleń

W zeszłym miesiącu Valve otworzył SteamVR dla Windows Mixed Reality w wersji developer preview, co pozwoliło deweloperom zapoznać się z doświadczeniem jeszcze przed jego oficjalną premierą. Nieco później padła zapowiedź wersji beta dla użytkowników, która miała ukazać się w tym tygodniu. Tak też się stało. Posiadacze zestawów VR dla Windows mogą od dziś pobrać oprogramowanie SteamVR, by zyskać dostęp do blisko dwóch tysięcy nowych gier.

O dostępności produktu poinformował Valve, który pisze: "Z przyjemnością informujemy, że klienci ze wszystkich regionów mogą doświadczyć ponad 2000 tytułów z biblioteki Steam®VR w nowym, immersyjnym zestawie Windows Mixed Reality". By móc z tej oferty skorzystać, przede wszystkim musimy się upewnić, że nasz PC spełnia minimalne wymagania sprzętowe WMR i wymagania poszczególnych gier (które mogą się różnić). Rekomendowane wymagania to grafika GTX 1070 (lub odpowiednik) i procesor Intel Core i7. Następnie należy pobrać Steam i SteamVR na PC i zainstalować Windows Mixed Reality for SteamVR.

Windows Mixed Reality for SteamVR

Uruchamianie gier z przepastnej biblioteki SteamVR odbywa się w trzech krokach:

  1. Podłączamy nasz zestaw do komputera, by uruchomić Mixed Reality Portal. Włączamy kontrolery ruchu, ale nie zakładamy jeszcze HMD.
  2. Gdy załaduje się ekran domowy w Mixed Reality Portal i widoczne są w nim kontrolery, otwieramy aplikację Steam.
  3. Używamy aplikacji Steam, by załadować wybraną grę SteamVR z naszej biblioteki Steam.

Jeśli używamy kontrolerów ruchu, możemy w trakcie gry przejść do pulpitu Steam, naciskając lewy drążek. By wyjść z gry SteamVR i powrócić do ekranu domowego w Mixed Reality Portal, naciskamy przycisk Windows.

Windows Mixed Reality for SteamVR dostępny jest jako wersja z wczesnym dostępem, co oznacza, że "program nie jest ukończony i może się zmienić do momentu pełnego wydania. Jeśli nie ekscytuje cię myśl o korzystaniu z niego obecnym stanie, sugerujemy zaczekać, aż prace nad nim zostaną ukończone". Nie ma też polskiej wersji językowej. Aplikację pobierzemy bezpłatnie z usługi Steam.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/steamvr-coming-windows-mixed-reality-headsets-month/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR