Menu kategorii
 • Sprawdzamy, co nowego wkrótce trafi do Teams

  Sprawdzamy, co nowego wkrótce trafi do Teams

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  12:53
  22.07.2021
  1458 wyświetleń

  Niewątpliwie Microsoft Teams jest najbardziej rozwijaną aplikacją z ekosystemu Microsoft w ostatnich latach. Za sprawą pandemii Teams stał się programem do pracy zespołowej, zdalnej, komunikacji, przechowywania i przesyłania plików, edukacji na odległość, czy nawet komunikacji prywatnej. Co więcej, Teams zostanie nawet zintegrowany z powłoką nadchodzącego Windows 11. Mamy dla Was informacje o garści kolejnych funkcji i usprawnień, które trafią do Teams w najbliższym czasie. Przyjrzyjmy się im.

  Wybór domyślnej aplikacji do otwierania plików Office

  Zapewne wielu z Was znany jest problem otwierania plików Office w Teams. Ja osobiście preferuję pracować na nich w aplikacjach stacjonarnych, ale Teams mocno zniechęca mnie do tego. Bowiem domyślnie pliki otwierane są w aplikacjach online wbudowanych w okno programu Teams. Aby otworzyć dokument Word, czy inny plik pakietu Office, musimy kliknąć trzy kropki obok pliku i wybrać opcję Otwórz w aplikacji klasycznej.

  Nowości w Teams

  Wkrótce w ustawieniach programu będziemy mogli zdecydować, w jaki sposób będą otwierane pliki programów Word, Excel oraz PowerPoint. Do wyboru będziemy mieli oczywiście aplikację wbudowaną w Teams, aplikację przeglądarkową lub klasyczną. Także rozwijając menu dla pliku w dowolnym miejscu w Teams będziemy mogli zmienić swoje domyślne preferencja. Taka drobnostka, a na pewno usprawni pracę wielu osobom. W tym mnie!

  Nowości w Teams

  Zmiana prędkości odtwarzania nagrań ze spotkań

  Podobnie jak w portalu YouTube, tak i w Teams wkrótce będzie można regulować tempo odtwarzania nagrań ze spotkań. Do wyboru będziemy mieli sześć prędkości: 0,5x, 1x, 1,2x, 1,5x, 1,8x oraz 2x. Długie spotkania, po których musimy przejrzeć nagranie nie będą wymagały od nas już tyle czasu co dotychczas. Mniej istotne fragmenty będziemy mogli przyśpieszyć, dzięki czemu obejrzymy nagranie szybciej i nic nie umknie naszej uwadze. Funkcja ta będzie wdrażana do Teams od sierpnia do końca września.

  Nowości w Teams

  Natywne powiadomienia wkrótce jako domyślne

  W kwietniu Microsoft wprowadził do aplikacji Teams możliwość przełączenia rodzaju powiadomień z teamsowych na natywne, obsługiwane przez system Windows 10. Między sierpniem a wrześniem Microsoft wprowadzi aktualizację, która sprawi, że wszyscy nowi użytkownicy Teams domyślnie będą mieć skonfigurowane powiadomienia w wersji natywnej. Co ważne, aktualizacja ta nie będzie miała wpływu na obecnych użytkowników.

  Nowości w Teams

  Tłumaczenie slajdów PowerPoint

  W maju Microsoft ogłosił, że dla prezentacji PowerPoint Live wprowadzona zostanie funkcja tłumaczenia slajdów. Obecnie funkcja ta jest już wdrażana do programu Teams. Jak sama nazwa mówi uczestnicy spotkań w Teams będą mogli samodzielnie tłumaczyć slajdy na swój natywny język. Oczywiście funkcja ta będzie oferowana tylko wtedy, kiedy prezentacja będzie obsługiwana przez PowerPoint Live w Teams. Na początku wspieranych będzie 19 języków, w tym angielski, arabski, hiszpański, niemiecki, francuski, chiński, holenderski, grecki, hebrajski, hindi, irlandzki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, tajski i turecki. Na liście obsługiwanych języków brak niestety polskiego.

  Nowości w Teams


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/07/21/microsoft-teams-to-give-users-greater-control-over-microsoft-office/

  Polecamy również w kategorii Teams