Menu kategorii
 • Spotlight od dziś ogólnodostępny w Microsoft Teams

  Spotlight od dziś ogólnodostępny w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:08
  18.09.2020
  2171 wyświetlenie

  Wśród zapowiadanych pod koniec sierpnia nowości dla Teams znalazła się funkcjonalność o tajemniczo brzmiącej nazwie Spotlight. Nie ma tu jednak żadnej tajemnicy. Spotlight to narzędzie dla organizatorów spotkań i prezentujących, które pozwala im zablokować ich wideo jako główny widok dla wszystkich uczestników. Pomoże to prezentującemu kontrolować główny obraz wideo, jaki widzą uczestnicy podczas spotkania.

  Dziś Microsoft poinformował o dostępności Spotlight w klientach desktopowych Teams na Windows i macOS. Funkcjonalność dopiero za jakiś czas trafi do wersji przeglądarkowej, mobilnej i na Linuksa.

  Spotlight różni się od "przypinania uczestnika", które umożliwia przypięcie osoby do obrazu wideo dla własnego widoku, ale nie dla widoku wszystkich uczestników. Istnieje kilka sposobów, aby go włączyć. Użytkownicy mogą skierować się na siatkę wideo spotkania, kliknąć prawym przyciskiem obraz danego użytkownika i wybrać Spotlight. Alternatywnie można też udać się do panelu uczestników, kliknąć wybranego prawym przyciskiem i wybrać funkcjonalność z menu.

  Spotlight ma też duże znaczenie w Microsoft Teams dla edukacji. Jako że nauka zdalna wciąż jest główną formą nauczania w wielu częściach świata, funkcjonalność Teams stara się nadążyć za tą sytuacją. Spotlight pozwala więc nauczycielowi — jako organizatorowi lekcji — zablokować wszystkim obecnym obraz na danym uczniu lub nauczycielu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-is-rolling-out-new-spotlight-feature-to-highlight-select-meetings-participants

  Polecamy również w kategorii Teams