Smartfony z szybkim ładowaniem 200W+ trafią do mainstreamu w 2021 roku

Smartfony z szybkim ładowaniem 200W+ trafią do mainstreamu w 2021 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:39
04.11.2020
2070 wyświetleń

W przyszłym roku wiele ekscytujących technologii smartfonów przejdzie do mainstreamu. Według znanego tipstera Digital Chat Station rok 2021 będzie tym, w którym upowszechni się system szybkiego ładowania 200W+. Co prawda nie wiadomo dokładnie, ile czasu zajmie pełne naładowanie typowej baterii, ale nie ulega wątpliwości, że system będzie generował sporo ciepła i prawdopodobnie też przyspieszał zużycie baterii w porównaniu do swoich wolniejszych (ale nadal szybkich) poprzedników.

Z raportu dowiadujemy się również, że w najbliższym czasie nie ukaże się Xiaomi Mi Mix 4, co zdecydowanie jest kiepską informacją dla fanów marki. Masowa produkcja wyświetlacza typu waterfall (wodospad) ma rozpocząć się dopiero w przyszłym roku. Digital Chat Station podaje też, że podekranowy aparat selfie będzie kolejną technologią, którą w 2021 roku powszechnie zaadaptują producenci.

system szybkiego ładowania 200W+

Jeszcze nie wiadomo, które firmy zaimplementują te nowe technologie, niemniej jednak Xiaomi już potwierdził, że pracuje nad aparatem selfie pod ekranem. Możemy więc założyć, że będzie jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym w tym wyścigu. Firma zarejestrowała również patenty opisujące jej pierwszy składany smartfon, ale nie udzielała się więcej na jego temat. Nad składanymi urządzeniami mają też pracować Apple, Sony i LG.

Parę dni temu CEO Huawei Consumer Business Group, Richard Yu, potwierdził natomiast, że firma dysponuje technologią szybkiego ładowania 120W i 200W, jednak nie używa jej w produktach zasilanych małą baterią, ponieważ wpływa to na nią negatywnie. Uważa on jednak, że ładowanie o takiej mocy sprawdzi się (i będzie potrzebne) tylko w większych bateriach. Zdaniem szefa Huawei idealna technologia ładowania dla smartfonów działa z mocą 66W.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/smartphones-with-200w-fast-charging-system/

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie