Smartfony z Androidem będą lepiej współpracować z PC

Smartfony z Androidem będą lepiej współpracować z PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:35
05.01.2022
1651 wyświetlenie

W ramach konferencji CES 2022 firma Google przedstawiła kilka nowych funkcji dla Androida. Urządzenia z najpopularniejszym obecnie systemem mobilnym doczekają się lepszej integracji z Chromebookami i innymi platformami producenta. Prócz tego Google po raz pierwszy celuje we współpracę z Windows, czyli coś, czym dotąd zajmował się tylko Microsoft i co w Google stanowiło temat tabu.

Jeśli chodzi o współpracę z Chrome OS, Google zapowiedział automatyczne wykrywanie i parowanie urządzeń za jednym kliknięciem przy pomocy funkcji Fast Pair, a także dostęp do aplikacji czatu z telefonu bez potrzeby ich instalowania. Dzięki wsparciu dla Matter na Androidzie szybkie parowanie pozwoli też podłączać do sieci nowe urządzenia. Google zapowiada też możliwość skonfigurowania słuchawek dla Google TV lub Android TV OS, odblokowywanie urządzeń w pobliżu za pomocą smartwatcha z Wear OS, zdalne odblokowywanie obsługiwanych pojazdów BWM za pomocą kompatybilnych smartfonów z Androidem, automatyczne przełączanie dźwięku w słuchawkach (np. z filmu na rozmowę) czy wsparcie dla kolejnych marek głośników zgodnych z Chromecast. Nas jednak najbardziej interesują zapowiedzi związane z Windows!

Po raz pierwszy dla Androida skupiamy się również na tworzeniu dla innych platform, takich jak Windows, czy to w gamingu, produktywności, czy w innych obszarach. Przykładowo, łącząc swój telefon z Androidem z komputerem z Windows za pomocą Fast Pair, będziecie mogli szybko skonfigurować akcesoria Bluetooth, synchronizować wiadomości i udostępniać pliki przy pomocy Nearby Share. Pracujemy z Acer, HP i Intel, aby wprowadzić te doświadczenia, najpierw na wybrane PC z Windows, jeszcze w tym roku.
— Erik Kay, VP Multi-Device Experiences w Google

Udostępnianie w pobliżu i wsparcie dla wielu innych funkcji produktywnych na styku Windows i Androida to do tej pory domena Microsoftu i Samsunga. Za większość z nich odpowiadają aplikacje Twój telefon i Microsoft Launcher. Teraz swoje 3 grosze zamierza dorzucić również Google razem z partnerami. Co z tego wyjdzie, przekonamy się zapewne w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.google/products/android/ces2022-bettertogether/

Polecamy również w kategorii Android