Słuchawki Surface otrzymały certyfikację Teams dla połączenia Bluetooth

Słuchawki Surface otrzymały certyfikację Teams dla połączenia Bluetooth

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
17:46
19.07.2022
624 wyświetlenia

Microsoft ogłosił datę premiery znaczącej aktualizacji oprogramowania bezprzewodowych słuchawek Surface Headphones 2+. Pakiet zmian wprowadza ustawienia, które pozwoliły urządzeniu uzyskać tytuł certified for Microsoft Teams dla połączenia Bluetooth. Wiąże się to również z lepszą kontrolą komunikacji z poziomu przycisków sterujących na słuchawkach.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na forum Tech Community aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników już 28 lipca.

Słuchawki Surface Headphones 2+

Trzeba przyznać, że termin certyfikowane dla Teams brzmi jak slogan marketingowy. Faktycznie kryje się za tym kilka istotnych elementów. Przede wszystkim mikrofon takich słuchawek znacznie lepiej zbiera dźwięk, a głośniki odtwarzają go w znacznie wyższej jakości, co w przypadku komunikacji internetowej jest dosyć istotne.

Aktualizacja słuchawek Surface Headphones 2+ pozwoli również odbierać i kończyć połączenia oraz sterować głośnością w aplikacji Teams bezpośrednio z poziomu panelu dotykowego urządzenia. Nie będzie konieczne stosowanie dodatkowego kontrolera Teams. Oczywiście nadal będzie to możliwe, a nawet zalecane, ale tylko w przypadku, gdy korzystamy z kilku urządzeń Bluetooth jednocześnie.

Do tej porty Surface Headphones 2+ posiadały certyfikację Teams tylko w przypadku prowadzenia rozmowy za pośrednictwem specjalnego kontrolera, podłączanego do portu USB-C komputera.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/new-firmware-brings-fully-untethered-bluetooth-experience-to/ba-p/1419008

Polecamy również w kategorii Urządzenia