Menu kategorii
 • Slack pracuje nad funkcją połączeń z Microsoft Teams

  Slack pracuje nad funkcją połączeń z Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:21
  27.03.2020
  815 wyświetleń

  Slack i Teams mogą być największymi rywalami w branży platform do współpracy, ale w obliczu bieżącej sytuacji są skłonni zakopać topór wojenny i wprowadzić interoperacyjność między swoimi usługami. Jak wynika z raportu CNBC, Slack pracuje nad implementacją międzyplatformowych połączeń z użytkownikami Microsoft Teams.

  Gdy integracja będzie gotowa, użytkownicy Slacka będą mogli dzwonić bezpośrednio do użytkowników Teams bez wychodzenia z aplikacji. Nie zostało jednak powiedziane, kiedy ta funkcjonalność będzie dostępna ani czy nad analogicznym rozwiązaniem pracuje Microsoft. Jeśli o niego chodzi, wiadomo jedynie, że pełna współpraca Teams i Skype ma być gotowa pod koniec marca. Pozwoli to użytkownikom Teams komunikować się z tymi w Skype poprzez czat i połączenia VoIP — i vice versa.

  Pracujemy nad integracjami z Teams dla funkcji połączeń.
  — Alex Zukin, CEO i współzałożyciel Slack

  W zeszłym tygodniu Microsoft poinformował, że Teams ma już 44 miliony aktywnych użytkowników dziennie. Ostatnie takie dane od Slack pochodzą z października, gdy firma ujawniła, że z platformy korzysta 12 milionów użytkowników. Jak widać, są to spore grupy. Z pewnością wygodnie by im było móc kontaktować się ze sobą z poziomu swojej wybranej aplikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/slack-says-theyre-working-on-cross-platform-calling-with-microsoft-teams

  Polecamy również w kategorii Teams