Skype na urządzeniach z Alexą wspierany w kolejnych krajach

Skype na urządzeniach z Alexą wspierany w kolejnych krajach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:03
27.03.2019
600 wyświetleń

Microsoft powiadomił dziś o dostępności ​​Skype na urządzeniach z Amazon Alexą w kolejnych krajach. Połączenia są od dziś wspierane we Francji, Niemczech, Włoszech, Meksyku i Hiszpanii. Dodano też wsparcie dla języka francuskiego w Kanadzie. Połączenia Skype na urządzeniach z Alexą były już wcześniej (od listopada) wspierane w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Indiach, Australii i Nowej Zelandii.

Dzięki temu wsparciu łatwiej jest połączyć się z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie przy pomocy głośnika, bez potrzeby klikania czy stukania w ekran. Posiadacze takiego urządzenia mogą po prostu powiedzieć Alexa, zadzwoń do mamy na Skype. Oprócz rozmów audio i wideo Skype użytkownicy Alexy mogą też dzwonić na większość telefonów stacjonarnych i komórkowych za pośrednictwem komunikatora. Skype oferuje ponadto 200 darmowych minut rozmów telefonicznych z 34 krajami.

Urządzenia z Alexą to na przykład Echo Dot, Echo Show i Echo Spot. Aby móc wykonywać połączenia, należy połączyć Skype ze swoim kontem Alexa. W aplikacji Amazon Alexa należy udać się do ustawień (Settings > Communication > Skype) i podpiąć konto, a następnie zalogować się z użyciem tego samego konta Microsoft, którego używamy w Skype. Od tej chwili można zacząć wydawać polecenia głosowe w dowolnym momencie, kiedy chcemy nawiązać połączenie.

Microsoft przypomina, że aby uzyskać najlepsze doświadczenia rozmów i połączeń wideo w Skype, warto zaktualizować aplikację do wersji 8.34 lub nowszej. O pierwszej fali dostępności tej integracji przeczytacie więcej tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.skype.com/news/2018/11/19/skype-calling-now-available-on-amazon-alexa-devices/

Polecamy również w kategorii Skype