Skype SMS Connect idzie w odstawkę. Zastąpi go aplikacja Twój telefon

Skype SMS Connect idzie w odstawkę. Zastąpi go aplikacja Twój telefon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:22
17.07.2019
569 wyświetleń

Integracja wiadomości SMS ze Skypem ma dość długą historię. Najpierw była aplikacja Messaging Everywhere, która została później zastąpiona przez SMS Relay w nowej aplikacji Skype UWP. On również poszedł w odstawkę, a jego miejsce zajął SMS Connect, działający nie tylko na Windows, ale i na innych platformach. Historia znów się powtarza, a obecnym faworytem jest aplikacja Twój telefon.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność aplikacji Twój telefon, nie jest specjalnym zaskoczeniem, że kolejna funkcja SMS-owania znika ze Skypa. Wiadomość o tym pojawiła się w samym komunikatorze, choć nie widzą jej jeszcze wszyscy. Microsoft informuje w niej o zbliżającym się końcu usługi SMS Connect:

SMS Connect przestanie być dostępny po 30 sierpnia 2019 roku. Będziesz nadal mógł znaleźć wszystkie swoje pojedyncze konwersacje SMS z pełną historią na swoim telefonie. Możesz dalej czytać i odpowiadać na wiadomości SMS ze swojego komputera, kiedy zainstalujesz aplikację Microsoftu - Twój telefon.

Reklama

W obliczu tych zmian trochę wątpliwy wydaje się sens wypuszczania funkcji SMS Connect. Doszło do tego niewiele wcześniej niż dodanie synchronizacji SMS do aplikacji Twój telefon. Microsoft miał to w planach od dłuższego czasu. Po co więc było robić zamieszanie ze Skypem? Tego nie wiadomo.

Zmiana może okazać się problematyczna dla niektórych osób, ponieważ aplikacja Twój telefon jest dostępna tylko dla Windows 10 i zgodna tylko z Androidem. Użytkownicy iPhone'ów zostają niejako pozostawieni na lodzie, chyba że Microsoft wymyśli jakiś sposób, by przenieść funkcjonalność SMS Connect również dla tych użytkowników. Temat dotyczy też użytkowników Linuksa. Na razie nie wiadomo, czy Microsoft zamierza w najbliższym czasie ten problem rozwiązać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/flobo09/status/1151526342833389569

Polecamy również w kategorii Skype