SkyDrive czy Microsoft Drive?

SkyDrive czy Microsoft Drive?

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:46
01.07.2013
3370 wyświetleń

Microsoft ma problemy z nazwą SkyDrive. Brytyjska popularna stacja telewizyjna Sky TV nie chce, aby usługa chmurowego dysku była kojarzona z jej marką. Dlatego firma z Redmond najprawdopodobniej zostanie zmuszona do zmiany nazwy swojej usługi lub ‘dogadania’ się z właścicielami stacji.

Informacja o takim problemie pojawiła się wczoraj. Brytyjski sąd gospodarczy wydał wyrok, w którym stwierdza, że telewizja Sky ma wyłączność do używania prefiksu 'Sky' na terenie Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej. Dalej, sąd twierdzi, że używanie przez Microsoft nazwy SkyDrive na tym obszarze może wywołać u użytkowników błędne skojarzenie usługi z marką Sky. Firma z Redmond ma teraz dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest ugoda z telewizją Sky i płacenie stacji określonej kwoty za możliwość dalszego korzystania z nazwy SkyDrive. Drugie wyjście to po prostu zamiana nazwy w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Wygląda na to, że Microsoft jest już gotowy na przyjęcie ewentualnego najgorszego scenariusza i w niedawno wydanej wersji poglądowej Windows 8.1 zakodował nazwę 'Microsoft Drive'. Odkrył to jeden z użytkowników podczas eksploracji rejestru. Do zmiany nazwy ze SkyDrive na Microsoft Drive wystarczyła zmiana wartości jednego z wpisów.

Należy się jednak spodziewać, że informatyczny gigant z Redmond zrobi wszystko, aby móc dalej korzystać z nazwy SkyDrive. Ewentualna zmiana mogłaby oznaczać, że użytkownicy skojarzą usługę z czymś kompletnie nowym i podejdą do niej niechętnie, a ostatecznie skorzysta na tym konkurencja - Google Drive i Dropbox.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://forums.mydigitallife.info/threads/45420-DISCUSSION-Windows-8-1-Preview/page111?p=770125&viewfull=1#post770125

Polecamy również w kategorii SkyDrive