Menu kategorii
 • Skanowanie wielostronicowych dokumentów dostępne za darmo w OneDrive

  Skanowanie wielostronicowych dokumentów dostępne za darmo w OneDrive

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:15
  18.05.2020
  1730 wyświetleń

  Microsoft OneDrive oferuje bardzo przydatną funkcję pozwalającą użyć aparatu telefonu, aby skanować dokumenty i wrzucać je na dysk w chmurze jako pliki PDF. W pełnej wersji — umożliwiającej skanowanie wiele stron — dostępna była jednak do tej pory tylko w ramach płatnej subskrypcji Microsoft 365/Office 365. Użytkownicy wersji darmowej mogli skanować tylko jedną stronę za jednym razem. Teraz się to zmienia! Microsoft po raz kolejny postanowił ułatwić życie osobom pracującym zdalnie.

  Jako że teraz wiele osób pracuje z domu, niewielu z nas ma dostęp do wyposażenia biurowego, takiego jak drukarki i skanery. Skanowanie dokumentów w domu lub poza biurem powinno być łatwe. Microsoft OneDrive od dawna oferuje darmową funkcję skanowania w aplikacji mobilnej OneDrive, która pozwala wam skanować i digitalizować pojedyncze dokumenty, paragony i nie tylko. Dotychczas skanowanie wielu stron i zapisywanie ich jako pojedynczy dokument było funkcją premium, która wymagała subskrypcji Microsoft 365. Dziś udostępniamy wielostronicowe skanowanie za darmo dla wszystkich używających kont osobistych OneDrive.
  — Paul Diamond, Microsoft Tech Community

  OneDrive na telefonach pozwala skanować fizyczne dokumenty, wizytówki i tablice, zwyczajnie otwierając aplikację i naciskając przycisk aparatu. Po zeskanowaniu OneDrive digitalizuje obraz do formatu PDF, który możemy zapisać, udostępnić, nanieść na niego adnotacje, dodać zdjęcia, rysunki i zapiski odręczne. Dokumenty zapisane w chmurze OneDrive są dla nas dostępne z dowolnego urządzenia i miejsca.

  OneDrive

  Wielostronicowe skanowanie jest obecnie wdrażane i do końca tygodnia powinno być dostępne dla wszystkich i wszędzie, gdzie dostępny jest OneDrive. Wymagane jest konto OneDrive i najnowsza wersja aplikacji na Androida (6.5+) lub iOS (11.31.5+). Maksymalna liczba skanowanych stron jednorazowo wynosi 10.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/multi-page-scanning-for-everyone/ba-p/1384264

  Polecamy również w kategorii OneDrive