Menu kategorii
 • Skanowanie on-line

  Skanowanie on-line

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  15.07.2006
  23258 wyświetleń

  Czasami zdarza się, że nie mamy jeszcze zainstalowanego programu antywirusowego a chcielibyśmy przeskanować nasz system. Możliwa jest również sytuacja, w której zauważamy dziwne zachowanie komputera a antywirus nic nie wykrywa. W takim wypadku możemy skorzystać ze skanera on-line. Wielu z producentów programów ochronnych udostępnia możliwość sprawdzenia systemu przez Internet. Np. na stronie http://skaner.mks.com.pl/ znajduje się sieciowy antywirus firmy mks. Po załadowaniu się strony otworzy się okienko, które zażąda od nas instalacji kontrolki ActiveX. Musimy pozwolić na ten proces.

  Program sprawdzi nasze dyski twarde na obecność szkodników. Jednak pamięci operacyjnej oraz sektorów rozruchowych już nie. Oczywiście w czasie skanowania trzeba cały czas być połączonym z Internetem.

  Trzeba również pamiętać aby nie używać skanera sieciowego w przypadku, którym wiemy iż na naszym komputerze zagościł wirus. Będąc podłączonym ze światową pajęczyną w czasie skanowania możemy doprowadzić do rozprzestrzenienia się wirusa na inne systemy. W wypadku pewności należy odłączyć kabel sieciowy i zainstalować jeden z programów antywirusowych, który usunie szkodnika.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Ochrona przed wirusami