SharePoint przenosi się do VR. SharePoint Spaces już bliskie wydania

SharePoint przenosi się do VR. SharePoint Spaces już bliskie wydania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:38
08.01.2020
916 wyświetleń

SharePoint Spaces to już trochę zapomniana usługa, którą Microsoft zapowiedział w 2018 roku i od tego czasu w temacie panowała względna cisza. Przerwały ją nowe doniesienia, które wskazują, że ogólna dostępność SharePointa dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości może nastąpić w tym roku.

SharePoint Spaces to właściwie zbiór immersyjnych doświadczeń rzeczywistości mieszanej, który pozwala nam oglądać i dokonywać interakcji z zawartością 3D pod dowolnym kątem oraz manipulować danymi i modelami produktów w czasie rzeczywistym. Platforma znajdzie zastosowanie w takich scenariuszach, jak rekrutacja i wprowadzanie nowych pracowników, uczenie się czy rozwój produktów. Pozwoli też na tworzenie nowej zawartości 3D na podstawie gotowych szablonów. Wiadomo już, że na starcie platforma będzie współpracować z Microsoft HoloLens i Oculus Quest, a kolejne urządzenia będą dodawane w kolejnych miesiącach.

Obecnie usługa udostępniana jest wybranym organizacjom w wersji private preview. Zainteresowane firmy mogą aplikować, podając dane na specjalnie do tego przeznaczonej stronie. A co z szerszą dostępnością?

Według informacji, do których dotarł niemiecki portal Mixed.de, SharePoint Spaces będzie gotowe prawdopodobnie w pierwszym kwartale, a na pewno pierwszej połowie tego roku. Liczymy, że wówczas Microsoft powróci do tematu i usługa zostanie lepiej przedstawiona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://uploadvr.com/microsofts-sharepoint-spaces-coming-this-year-includes-quest/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR