SharePoint Server 2019 zapowiedziany na jesień tego roku

SharePoint Server 2019 zapowiedziany na jesień tego roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:28
21.05.2018
0 komentarzy
862 wyświetlenia

Microsoft wyjawił dziś sporo planów zorientowanych wokół SharePoint i Office 365 na najbliższy rok - nowy Office.com, inteligentne wyszukiwanie grafiką w Office 365 i mobilnej aplikacji SharePoint, sprawniejsza automatyzacja Microsoft Flow i wreszcie SharePoint spaces. To nie wszystko. Padła też zapowiedź SharePoint Server 2019 dla klientów utrzymujących SharePoint i OneDrive w modelu on-premise. Znamy daty premiery i wejścia w fazę Preview.

SharePoint Server 2019

Microsoft najwięcej uwagi poświęca rozwiązaniom opartym na chmurze, ale nadal ma na uwadze tych, którzy nie przeszli na Office 365 - klientów, administratorów i deweloperów - i utrzymują SharePoint i OneDrive w modelu on-premise. Dla nich powstaje SharePoint Server 2019, który w publicznej wersji rozwojowej (public preview) zadebiutuje w czerwcu tego roku. "SharePoint Server 2019 od ręki wspiera potężne, zintegrowane scenariusze hybrydowe oraz dostarcza poprawek na poziomie interfejsu użytkownika, wliczając w to nowoczesne witryny zespołów, witryny komunikacyjne, listy, biblioteki, strony i newsy. Dzięki sprowadzeniu nowoczesnego doświadczenia użytkownika i wsparcia dla rozszerzalności z SharePoint Framework do SharePoint Server klienci mogą oczekiwać adaptacji użytkownika chmury i wyeliminowania ostrych różnic między on-premises a Office 365" - wyjaśnia Microsoft.

SharePoint Server 2019

Jako kluczowe dla wersji 2019 cechy Microsoft odnotowuje:

  • Nowoczesne strony, witryny, listy i biblioteki,
  • Team News,
  • SharePoint Home,
  • Witryny komunikacyjne,
  • Klienta synchronizacji OneDrive,
  • Poprawione wsparcie i scenariusze hybrydowe,
  • Nowe opcje dla deweloperów,
  • Poprawione wsparcie dla procesów biznesowych z PowerApps i Flow.

SharePoint Server 2019 będzie debiutował w wersji public preview w czerwcu/latem bieżącego roku (Microsoft podał dwa różne komunikaty), natomiast pełna, ogólnodostępna wersja wejdzie na rynek jesienią/w drugiej połowie tego roku kalendarzowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/SharePoint-Blog/Welcome-to-SharePoint-Server-2019-a-modern-platform-for-choice/ba-p/194162

Polecamy również w kategorii Windows Server 2016

Komentarze

Skomentuj

Autor