Menu kategorii
 • Sets otrzymują nowe funkcje w najnowszej testowej kompilacji Redstone 5

  Sets otrzymują nowe funkcje w najnowszej testowej kompilacji Redstone 5

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  23:45
  04.04.2018
  2379 wyświetleń

  Od 4 kwietnia w kręgu szybkich aktualizacji Windows 10 dostępny jest build 17639, który dodaje wiele nowych, ciekawych elementów. Najważniejsze z nich to te dotyczące funkcji Sets. Funkcja ta, która pierwotnie miała się pojawić wraz z Timeline już w Redstone 4, została przesunięta do następnej dużej aktualizacji. Całkiem nowe karty pozwolą na organizowanie pracy w systemie Windows 10 w niespotykany do tej pory sposób. Sposób znany najbardziej z przeglądarek internetowych. W jednym oknie możemy pracować nad dokumentami, stronami w przeglądarce Edge oraz aplikacjami. Wszystko zorganizowane w ramach kart, co pozwoli grupować zadania i zachować porządek na naszym pulpicie.

  Sets Redstone 5

  Nowa kompilacja dodaje opcję przeciągnij i upuść, która pozwala przenosić karty w obrębie okna, a dzięki skrótowi Alt+Tab możemy przeskakiwać między grupami kart. Sets pojawiły się także w panelu ustawień, a Microsoft pracuje nad grupowaniem dwóch okien Eksploratora plików. Zmienił się również interfejs, aby ułatwić otwieranie nowych kart i okien z menu Plik. Jak zwykle poprawiono też znane błędy i wprowadzono nowe optymalizacje. Co ciekawe, notka na blogu Microsoftu wspomina o planach wprowadzenia do Sets obsługi większej liczby aplikacji Win32, w tym aplikacji pakietu Office. Nie jest to zaskakujące, bowiem aby funkcja ta miała praktyczne znaczenie dla użytkownika, musi obsługiwać jak najwięcej aplikacji i to nie tylko tych wbudowanych w system czy pochodzących z Microsoft Store.

  Sets Redstone 5

  Przesunięcie wprowadzenia tej funkcji o te kilka miesięcy jest raczej rozsądnym rozwiązaniem. Timeline, który w przeddzień premiery Spring Creators Update jest już naprawdę w pełni funkcjonalny, ma działać niejako w bliskiej symbiozie z Sets. Aby było to możliwe, obie funkcje muszą być dopracowane. Ukończony już Timeline trafi na nasze komputery już wkrótce, a tymczasem Microsoft może skupić się na dopracowaniu funkcji Sets. Wprowadzenie obu tych funkcji ma na celu przedefiniowanie w pewnym sensie sposobu korzystania z systemu Windows. Sposobu, który de facto nie zmienił się diametralnie od czasów Windows 95.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsofts-latest-windows-10-redstone-5-build-adds-more-features-to-sets/#ftag=RSSbaffb68

  Polecamy również w kategorii Windows 10