Menu kategorii
 • Sesje skupienia - nowa funkcjonalność produktywna w Windows 11

  Sesje skupienia - nowa funkcjonalność produktywna w Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:23
  06.08.2021
  2063 wyświetlenia

  Panos Panay obrał sobie za cel przedstawienie nowych, unikalnych funkcjonalności Windows 11, ale też istotnych zmian w aplikacjach. Przykładowo wczoraj pisaliśmy o udostępnionym przez niego "pierwszym spojrzeniu" na nową wersję Narzędzia Wycinanie. Kolejny materiał dotyczy już całkiem nowej funkcjonalności w Jedenastce, jaką są Sesje skupienia. O co tu dokładnie chodzi?

  Focus Sessions to zupełna nowość w Windows 11, która ułatwi nam skupienie się na wybranym zadaniu. Z krótkiego materiału wideo wynika, że funkcjonalność pozwoli wybrać zadanie z listy aplikacji Zadania, muzykę ze Spotify (możliwe, że będą też inne integrację), czas sesji i ewentualną liczbę przerw. Następnie klikamy przycisk i rozpoczynamy sesję skupienia. W oknie będzie wyświetlany minutnik i elementy wizualne potwierdzające postępy.

  Nie wiadomo jeszcze, czy chodzi o zwykłe motywowanie użytkownika poprzez odmierzanie czasu i integrację z Zadaniami (czyli listą zadań z To Do i Plannera) oraz Spotify'em, czy może o coś więcej, na przykład o włączenie trybu Skupienia w Windows — w znanej już formie bądź w bardziej radykalnej. Wiadomo za to, że już niebawem trafi ona do programu Windows Insider wraz z innymi nowościami, takimi jak wspomniana aktualizacja Narzędzia Wycinanie.

  Panos Panay, pełniący funkcję Chief Product Officera w dziale Windows + Devices, nazywa Sesje skupienia game-changerami, zwłaszcza w integracji ze Spotify. Funkcjonalność ma wzmacniać produktywność i kreatywność użytkowników. Jak sprawdzi się w praktyce? O tym przekonamy się niebawem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/panos_panay/status/1423343837934546946

  Polecamy również w kategorii Windows 11