Sea of Thieves najszybciej sprzedającą się franczyzą Microsoftu tej generacji

Sea of Thieves najszybciej sprzedającą się franczyzą Microsoftu tej generacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:50
28.03.2018
1125 wyświetleń

Od wydania Sea of Thieves na Xbox One i Windows 10 minął zaledwie tydzień, tymczasem gra przysposobiła już sobie ponad 2 miliony użytkowników. Nie wiadomo wprawdzie, jaki odsetek stanowią subskrybenci Xbox Game Pass, niemniej jednak oficjalnie już wiadomo, że Sea of Thieves jest najszybciej sprzedającą się franczyzą tej generacji, ale też najlepiej sprzedającym się tytułem Microsoft Studios na Windows 10.

Sea of Thieves

Pierwszy milion graczy odnotowano już w dniu premiery, a ich liczba podwoiła się w ciągu tygodnia. Sea of Thieves to już nie tylko najszybciej sprzedająca się franczyza, ale też najlepiej sprzedający się tytuł Microsoft Studios wydany na Windows 10. Informacje na blogu Xbox Wire podał Craig Duncan, szef Rare Studio. Prócz rekordowych dwóch milionów poznajemy też inne liczby. Okazuje się, że ponad 100 tys. graczy transmitowało Sea of Thieves, co przekłada się na ponad 10 milionów godzin oglądania transmisji... a mówimy tylko o ostatnim tygodniu. Szał na oglądanie pirackich przygód sprawił, że tytuł kilkukrotnie stawał się numerem jeden na platformach Twitch i Mixer.

Zaskakujący okazał się także aspekt społecznościowy. Od momentu wydania gry w Xbox Live nawiązano ponad pół miliona nowych znajomości, a ponad 400 tys. graczy dołączyło do Xbox Club, by wraz z innymi snuć morskie opowieści. Z wydaniem tytułu wiązały się też jednak mniej przyjemne zdarzenia. Nieprzewidziany napływ graczy paraliżował serwery, uniemożliwiając innym zalogowanie się do gry czy opóźniając widoczność osiągnięć i itemów. "Wiedzcie, że zespół Rare pracuje ciężko, aby poradzić sobie z problemami wpływającymi na gracza, i to jest nasz priorytet numer jeden" - zapewnia Duncan. Pierwszą aktualizację popremierową studio udostępniło wczoraj. Rozwiązuje ona kilka zaobserwowanych wcześniej problemów, jednak to jeszcze nie koniec dostrajania Sea of Thieves.

Sea of Thieves przedstawia się jako "czysta esencja życia pirata — żeglowanie, walka, odkrywanie i plądrowanie". Jak widzimy, tytuł idealnie wstrzelił się w niszę, uzupełniając portfolio nowoczesnych gier o przygody utrzymane w takim właśnie klimacie. Przypomnijmy, że Sea of Thieves zakupić można na Xbox One i PC w Microsoft Store. Cena gry wynosi 249,99 zł i oferuje możliwość grania jednocześnie na konsoli i komputerze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/03/28/community-thank-you-sea-of-thieves/

Polecamy również w kategorii Gry