Sea of Thieves fenomenem, ale tylko w Xbox Game Pass

Sea of Thieves fenomenem, ale tylko w Xbox Game Pass

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:13
29.08.2019
1410 wyświetleń

Kojarzycie Sea of Thieves? Gra raczej nie zdobyła ogromnej popularności, choć Microsoft bardzo starał się to osiągnąć. Sea of Thieves to piracka przygoda w otwartym świecie, w której możemy szukać skarbów i toczyć bitwy na własną rękę lub z przyjaciółmi. Brzmi jak przepis na choćby umiarkowany sukces. Po części mu się to udało, bo choć gra nie stała się światowym fenomenem, to na pewno święci triumfy w Xbox Game Pass. Przynajmniej zdaniem Aarona Greenberga odpowiedzialnego w Xbox za marketing.

Sea of ​​Thieves to jedna z naszych najlepszych gier w Game Pass. To był jeden z naszych pierwszych tytułów, który udostępniliśmy już pierwszego dnia... udało się dzięki temu zbudować ogromną społeczność zarówno na PC, jak i na konsoli.

Dla przypomnienia - Xbox Game Pass obejmuje wszystkie tytuły Microsoftu, nawet te premierowe flagowe produkcje, jak Forza Horizon 4 czy właśnie Sea of Thieves. To może nieco rozmyć skalę sukcesu, bo w sumie gry tej wcale nie trzeba kupować, by w nią grać. Pewne jest jedno - popularność samej usługi Game Pass. Microsoft zrobił coś genialnego, co zadowala zarówno graczy, jak i deweloperów. Ci pierwsi chcą po prostu grać jak najmniejszym kosztem, a ci drudzy chcą przyciągnąć do swojego tytułu tych pierwszych.

Choć oficjalnych statystyk popularności poszczególnych tytułów w usłudze Xbox Game Pass nie ma, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że największym powodzeniem cieszą się właśnie te największe gry. Sporo tu również popularnych gier indie, ale odgrywają one raczej rolę wypełniacza.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/sea-thieves-top-performing-xbox-game-pass-title-says-xboxs-aaron-greenberg

Polecamy również w kategorii Gaming