Menu kategorii
 • Scalanie połączeń już ogólnodostępne w Microsoft Teams

  Scalanie połączeń już ogólnodostępne w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:20
  22.04.2021
  1573 wyświetlenia

  W sierpniu 2020 roku Microsoft zapowiedział dość sporo nowych funkcji dla Teams, wliczając w to Spotlight, nagrywanie poza Microsoft Stream, łatwy dostęp do plików Visio i scalanie połączeń. Po dość długim okresie testów ta ostatnia funkcjonalność doczekała się ogólnej dostępności i już zaczęła być wdrażana.

  Scalanie połączeń to funkcja, dzięki której dzwoniący użytkownicy mogą łączyć wiele różnych połączeń — od teraz wliczając w to połączenia PSTN oraz VoIP. Jak czytamy w harmonogramie zmian w Microsoft 365:

  Microsoft Teams: Call Merge

  Scalanie połączeń daje użytkownikom końcowym możliwość scalania ich aktywnych, niezawieszonych połączeń 1-1 z innym połączeniem 1-1 lub innym połączeniem grupowym. Obejmuje to połączenia VOIP w Teams oraz połączenia PSTN.

  Funkcja wydaje się idealna w sytuacjach potrzebnego wsparcia czy spotkań ad-hoc. Jest ona dostępna pod przyciskiem "Więcej opcji" w menu kontekstowym — tak jak na zrzucie ekranu powyżej.

  Aktualny status funkcjonalności (ID 66054) to "Rolling out", co oznacza, że jest wdrażana i może nie być dostępna od razu u wszystkich. Data wydania to "April CY2021", czyli kwiecień bieżącego roku kalendarzowego. Ogólna dostępność jest globalna, więc scalanie połączen powinno też być dostępne w Polsce.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-ww/microsoft-365/roadmap?filters=&searchterms=66054

  Polecamy również w kategorii Teams