Samsung sprzedał w tym roku 4 razy więcej składanych urządzeń niż w 2020

Samsung sprzedał w tym roku 4 razy więcej składanych urządzeń niż w 2020

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:40
30.12.2021
2674 wyświetlenia

W przedostatnim dniu tego roku Samsung pokusił się o małe podsumowanie i ujawnił kilka interesujących statystyk. Południowokoreański gigant technologiczny stwierdził m.in., że w 2021 roku sprzedał 4 razy więcej składanych urządzeń niż w poprzedniego roku, a seria Z okazała się dużym sukcesem.

W tym roku Samsung wypuścił Galaxy Z Fold3 i Z Flip 3, co pomogło mu przekroczyć prognozowany przez analityków trzykrotny wzrost sprzedaży w tej kategorii. Odnotowano, że już miesiąc po premierze oba smartfony przekroczyły łączną sprzedaż składanych urządzeń Samsunga w 2020 roku. Producent spodziewa się, że trend wzrostowy będzie utrzymany, a rynek składanych urządzeń wzrośnie do 2023 roku aż dziesięciokrotnie.

Samsung Galaxy

Samsung nie zagłębił się w szczegółowe dane, jednak odnotował wzrost o odpowiednio 150% i 140% w przypadku klientów, którzy przeszli na Z Flip3 w porównaniu z Galaxy Note20 i Galaxy S21. Wewnętrzne badanie firmy ujawniło, że konsumenci przeszli na składane urządzenia z wielu powodów, w tym ze względu na kształt, zwiększone możliwości produktywności, większy ekran i nie tylko.

Koreańczycy zamierzają nadal inwestować w badania i rozwój składanych, giętkich materiałów oraz będą kontynuować współpracę z twórcami aplikacji i partnerami, takimi jak Google, aby oprogramowanie mogło korzystać z najnowszych innowacji sprzętowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.samsung.com/global/a-decade-in-the-making-how-samsung-foldables-are-defining-the-future-of-smartphone-innovation

Polecamy również w kategorii Samsung