Samsung i Xiaomi również pracują nad Always Connected PCs

Samsung i Xiaomi również pracują nad Always Connected PCs

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:49
15.12.2017
1690 wyświetleń

W tym miesiącu pojawiły się zapowiedzi pierwszych Always Connected PCs, a nowa kategoria urządzeń została dość dobrze opisana. Do tej pory jednak zaprezentowano tylko dwa urządzenia - HP Envy x2 oraz Asus NovaGo - oba wyposażone w układ Snapdragon 835 i desktopową wersję Windows 10. O tym, że "zawsze połączonych" pecetów będzie więcej, świadczą chociażby zapowiedzi związane z nowo powstałym Snapdragonem 845. Tymczasem do gry włącza się dwóch kolejnych zawodników, skądinąd liderów w sprzęcie mobilnym.

Always Connected PCs

Jak wynika z dzisiejszego raportu portalu Fudzilla, do grona partnerów sprzętowych Windows 10 na ARM dołączą znani producenci smartfonów - Xiaomi i Samsung. Ten pierwszy zaczął tworzyć własne laptopy w zeszłym roku i dotąd skupiał się na cienkich i lekkich maszynach z procesorami Intela. Odkąd jednak pojawiła się specyfikacja Windows 10 dla układów Snapdragon, Xiaomi zaczął prace nad własnym dizajnem. Nie jest jeszcze jasne, z jakiego typu urządzeniem będziemy mieć do czynienia (Always Connected PC może być laptopem, tabletem lub hybrydą), jedankże liczymy na coś, co charakteryzować się będzie dobrym stosunkiem jakości do ceny. Z tego bowiem słyną telefony chińskiego giganta, które pod względem sprzedaży niejednokrotnie przebijały np. produkty Apple'a.

Xiaomi stawia coraz śmielsze kroki w Europie, ale w Chinach uchodzi za producenta topowego, co bez wątpienia pozwoli mu przebić się ze swoim "zawsze połączonym" komputerem. Samsung z kolei o reputację na naszym kontynencie nie musi już walczyć, tym niemniej o jego planach względem nowej platformy wiadomo jeszcze mniej. Raport mówi tylko, że zapowiedzi powinniśmy się spodziewać w przyszłym roku, a to może oznaczać, że koreański producent celuje już w drugą generację Always Connected PCs, wyposażoną w Snapdragona 845.

O nowej kategorii pełnoprawnych PC działających w architekturze dostępnej wcześniej tylko dla smartfonów pisaliśmy już sporo, ale nie zaszkodzi na koniec przytoczyć wypowiedzi z pierwszej ręki. Tak o Always Connected PCs mówił Terry Myerson na minionym Qualcomm Technology Summit: "Przez ostatnie kilka miesięcy używałem Always Connected PC działającego na platformie Qualcomm Snapdragon. W ostatnim tygodniu obejrzałem film Moana z córką, pracowałem w PowerPoint, codziennie przeglądałem Internet, sprawdzałem budżet w Excelu, odbierałem maile, czekając na syna, gdy wracał z treningu, nanosiłem adnotację w paru PDF-ach z [Windows] Ink, a w samolocie grałem w parę gier - wszystko to bez wkładania wtyczki do gniazdka przez cały tydzień".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/another-major-smartphone-oem-set-release-arm-windows-10-laptop/

Polecamy również w kategorii Urządzenia