Samsung Galaxy S6 z aplikacjami Microsoftu i bezpłatnym Office 365?

Samsung Galaxy S6 z aplikacjami Microsoftu i bezpłatnym Office 365?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:43
14.02.2015
2692 wyświetlenia

Nie tak dawno temu okazało się, że Samsung planuje uprościć i wygładzić oparty na Androidzie interfejs TouchWiz oraz pozbyć się zasobożernych aplikacji. Nowy raport od SamMobile ujawnił, że koreański producent nie tylko usunie zestaw natywnych apek, ale również zamierza zastąpić je usługami Microsoftu.

Odświeżona wersja interfejsu TouchWiz dla smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge ma zostać zaprezentowana 1 marca, podczas konferencji Samsunga. Zmiany w nadchodzącym flagowcu mają obejmować wyższy stopień optymalizacji kodu, co z kolei znacznie zwiększy szybkość i wydajność urządzenia. Samsung zamierza pozbyć się aplikacji, zaszufladkowanych przez użytkowników jako bloatware. Jak głosi raport, ich miejsce zajmą apki Microsoftu - OneNote, OneDrive, Skype i pakiet Office dla Androida wraz z bezpłatną subskrypcją usługi Office 365.

Galady S6. Źródło: redmondpie.com

Skąd taka decyzja koreańskiego giganta? Według ostatnich doniesień firmy Samsung i Microsoft postanowiły położyć kres toczącym się od lat bataliom sądowym. Zwieńczeniem tego miałaby być właśnie współpraca przy Galaxy S6. Taka wymiana okazuje się całkiem logiczna. Samsung włączy do swojej oferty pakiet wysokiej jakości usług, wliczając w to bezpłatną subskrypcję Office 365, z kolei Microsoft powiększy grono swoich użytkowników z konkurencyjnych platform.

Preinstalowane aplikacje Microsoftu w jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów z Androidem - brzmi to nieprawdopodobnie? W świetle ostatnich wydarzeń - wliczając w to premierę Office dla Androida oraz ponowne nawiązanie partnerstwa między Microsoftem i Samsungiem - wydaje się to jednak całkiem możliwe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/rumor-samsung-galaxy-s6-to-ship-with-bundled-microsoft-apps-free-office-365-subscription

Polecamy również w kategorii Urządzenia