Menu kategorii
 • SQL Server 2016 w wersji Preview już tego lata

  SQL Server 2016 w wersji Preview już tego lata

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:33
  07.05.2015
  2413 wyświetlenia

  Satya Nadella, CEO Microsoft, podczas trwającej jeszcze konferencji Microsoft Ignite zapowiedział oficjalnie SQL Server 2016. Nowa wersja flagowej platformy do zarządzania bazami danych i analityki ma być zgodna z wizją mobile first, cloud first i gwarantować przełomową wydajność dla aplikacji i głębokich wglądów w dane - zarówno w chmurze, jak i scenariuszach na żądanie. Nowa wersja SQL Server skupi się także na rozszerzeniu bezpieczeństwa oraz lepszej integracji z Azure.

  Kluczowe nowości dla SQL Server 2016 to:

  • Stałe szyfrowanie (Always Encrypted): przechowywane i wykorzystywane dane będą szyfrowane przy pomocy technologii, rozwijanej przez Microsoft Research.
  • Przeciągnięcie bazy danych (Stretch Database): Użytkownicy będą mogli w dynamiczny sposób przeciągnąć swoje dane na stronę Microsoft Azure, by zwiększyć wydajność.
  • Analizy operacyjne w czasie rzeczywistym i OLTP wewnątrz pamięci (Real-time Operational Analytics & In-Memory OLTP): technologia analityczna przedstawiona w 2014 r. stanie się bardziej zaawansowana, nastąpi też wzrost wydajności dla przetwarzania w czasie rzeczywistym.
  • Wbudowane funkcje Advanced Analytics, PolyBase i Mobile BI: SQL Server 2016 oferuje dostęp do szerokiego zakresu technologii analitycznych. Potężne narzędzie Power BI będzie odpowiadać za graficzną reprezentację danych także na platformach mobilnych.

  SQL Server 2016

  Microsoft zaprasza do odwiedzenia strony SQL Server 2016 preview, by poznać jego nowe możliwości. Możecie także zarejestrować się, jeśli chcecie otrzymać szybkie powiadomienie o dostępności wersji Preview.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/sql-server-2016-preview-releasing-this-summer

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers