Menu kategorii
 • Rozszerzona obsługa wielu monitorów: Podwójny podgląd

  Rozszerzona obsługa wielu monitorów: Podwójny podgląd

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  8669 wyświetleń

  Obsługa wielu monitorów nie jest zupełnie nową cechą Windows - po raz pierwszy została ona zaimplementowana w Windows 98 i rozbudowana w Windows 2000, jednak Windows XP rozszerza tą technologię o podwójny podgląd, co daje dodatkowe możliwości konfiguracji wyświetlania w przenośnych i stacjonarnych komputerach.

  Podwójny podgląd jest rozszerzeniem obsługi wielu monitorów wbudowanej w Windows 98, Windows Me i Windows 2000. Niektóre z najnowocześniejszych kart graficznych i wiele komputerów przenośnych obsługują podłączenie dwóch monitorów do tej samej karty graficznej. Podwójny podgląd umożliwia wszystkim interfejsom wyświetlać różne obrazy w tym samym czasie. Na przykład, na komputerze przenośnym możesz podłączyć monitor i używać obydwu - wyświetlacza na komputerze przenośnym i monitora, aby rozszerzyć swój pulpit, lub jeśli używasz swojego przenośnego komputera do prezentacji, możesz używać wyświetlacza komputera do podglądania dokumentów z danymi bez przerywania prezentacji na drugim ekranie.

  Technologia jest relatywnie prosta. Sterownik dla karty graficznej instaluje w systemie dwie lub więcej instancji dla tej samej karty graficznej (w zależności od ilości wyjść wbudowanych w kartę graficzną) - jeden dla pierwszego wyjścia i po jednym dla każdego następnego wyjścia. Rysunek po prawej stronie pokazuje ustawienia karty graficznej obsługującej konfigurację podwójnego podglądu.

  Podwójny podgląd jest przez to bardzo podobny do funkcji obsługi wielu monitorów, lecz ma dodatkową zaletę, która nie wymaga zmian ustawień w BIOSie, celem wyłączenia obsługi VGA na dodatkowych urządzeniach. Na komputerach przenośnych, główny monitor to zawsze wyświetlacz LCD i nie można tego zmienić. Na komputerach stacjonarnych, możesz wybrać główny monitor, który domyślnie jest podłączony do pierwszego wyjścia video. Podwójny podgląd może być używany z zadokowanymi lub niezadokowanymi komputerami przenośnymi; jednak Windows XP nie obsługuje odłączania komputera ze stacji dokującej "na gorąco" przy aktywnej obsłudze wielu monitorów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Obsługa sprzętu i urządzeń