Menu kategorii
 • Rozmycie tła w spotkaniach Teams wkrótce na Androidzie

  Rozmycie tła w spotkaniach Teams wkrótce na Androidzie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:04
  08.01.2021
  997 wyświetleń

  Funkcje rozmycia tła i zamiany go na własny (lub oferowany przez aplikację) obraz zaczęły być wdrażane w Microsoft Teams, a później także w Skype, począwszy od 2018 roku. Do tej pory jednak nie dotarły do wszystkich ogólnodostępnych wydań "Zespołów". W kolejce czeka na nie jeszcze Teams na Androida, mimo że od wielu miesięcy funkcja jest dostępna dla użytkowników iOS. Microsoft potwierdza tymczasem, że nowość jest w drodze.

  Microsoft Teams — w odróżnieniu choćby od Facebooka i Messengera — do tej pory z najwyższym priorytetem był rozwijany na PC, nie zaś na urządzeniach mobilnych. Czasem bywa tak, że to wersje mobilne jako pierwsze otrzymują nową funkcjonalność (jak w przypadku odpowiadania na konkretne wiadomości z cytowaniem), ale jeśli chodzi o rozmycie/zamianę tła, to pierwszeństwo uzyskał właśnie klient desktopowy. Pierwsza zmiana w świecie mobilnym miała miejsce w maju 2020 roku, kiedy to funkcja dotarła do Teams na iOS. Można więc rzec, że Microsoft mocno ociąga się z jej wprowadzeniem na Androida. Kiedy to nastąpi?

  Dziękujemy za Twój feedback. Zespół od funkcjonalności planuje prace nad dodaniem wsparcia dla rozmycia tła dla Androida. Udostępnimy aktualizację, gdy tylko będzie ona dostępna.
  — Alex (Teams Engineering, Microsoft Teams)

  Nieco martwi fakt, że inżynierka pisze dopiero o planach, nie zaś o postępach w pracach, niemniej jednak to jasne potwierdzenie — rozmycie tła trafi do Microsoft Teams na Androida i będzie gotowe... gdy będzie gotowe. Na koniec ciekawostka: rozmycie tła jest już dostępna w Skype na Androida od wielu miesięcy (mimo że od kilku lat Skype jest wtórny wobec Teams).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-on-android-is-getting-background-blur-support-for-meetings

  Polecamy również w kategorii Teams