Rozmycie tła w Skype na Androidzie i inne nowości w Skype Insider (8.65)

Rozmycie tła w Skype na Androidzie i inne nowości w Skype Insider (8.65)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:49
30.09.2020
1608 wyświetleń

Skype Insider Preview otrzymał aktualizację do wersji 8.65. Wprowadza ona m.in. funkcjonalność podniesienia ręki, by wyrazić chęć zabrania głosu, którą znamy już z Microsoft Teams. Ponadto na urządzeniach z Androidem możemy teraz rozmyć tło, co pozwoli skupić uwagę rozmówców na naszej osobie. Wnikliwi czytelnicy i użytkownicy Skype mogą zauważyć, że część zmian na liście odnotowano już dla Skype 8.64, niemniej jednak zdecydowaliśmy się ich nie pomijać.

Co nowego w Skype 8.65.76.73?

  • Podniesienie ręki: podczas połączeń grupowych czasem trudno jest włączyć się do dyskusji, jednocześnie nie przerywając aktualnie wypowiadającej się osobie. Aby uporządkować komunikację, dodano do Skype funkcjonalność podniesienia ręki, znaną już z Microsoft Teams. Po kliknięciu przycisku rozmówcy zauważą, że chcemy zabrać głos. Jest to przydatne zwłaszcza w spotkaniach większych grup, w tym również w scenariuszach nauki zdalnej. Podniesienie ręki może też służyć jako prosty mechanizm głosowania.
  • Skype

  • Rozmycie tła na Androidzie: Skype korzysta z tej samej inteligentnej technologii rozpoznawania obrazu, co Microsoft Teams, i pozwala rozmywać tło za postacią użytkownika. Teraz funkcjonalność ta jest dostępna również w Skype na Androidzie.
  • Nowe menu reakcji: można teraz spersonalizować przeglądarkę reakcji w Skype, dzięki czemu idealna reakcja będzie zawsze pod ręką. Menu można otworzyć, klikając ikonę buźki ("Otwórz okienko wyboru emocji") obok pola pisania wiadomości na czacie.
  • Inteligentne sugestie na iOS: dodano wsparcie dla bezpośredniego udostępniania na urządzeniach z iOS, co pozwala udostępniać tekst, zdjęcia, pliki wideo i inne pliki ostatnim kontaktom w Skype.
  • Meet Now ze wsparciem dla Safari: funkcjonalność szybkiego nawiązywania połączeń Skype Meet Now jest teraz obsługiwana w przeglądarce Safari na komputerach Mac. Nie ma nawet konieczności pobierania aplikacji Skype, jeśli chcemy dołączyć do spotkania jako gość.
  • Łatwe dołączanie do spotkań Meet Now: jeśli Skype jest już zainstalowany, można łatwo dołączyć do spotkania, wklejając URL lub ID spotkania w aplikacji Skype.
  • Wsparcie dla CallTo i Tel: protokoły te są już obsługiwane w Windows i Mac.
  • Skype na Amazon Kindle Fire: aplikacja otrzymała uaktualnienie.
  • Poprawki: dodano trochę poprawek mechanizmu wiadomości i ogólnych usprawnień.

Skype we wszystkich wersjach można pobrać bezpłatnie z jego strony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/skype-insider-preview-release-notes-for-skype/0eebadf9-7aef-43d6-8686-ed669b38e849?auth=1

Polecamy również w kategorii Skype