Remote Assist przetestowane w boju w rafinerii

Remote Assist przetestowane w boju w rafinerii

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:14
19.09.2018
388 wyświetleń

Kiedy na Build 2018 Microsoft zaprezentował usługi Remote Assist oraz Layout, wszystko brzmiało rewelacyjnie. Lecz, jak wiadomo, gdy coś jest zapowiadane z wielką pompą, prawdziwą wartość poznajemy dopiero wtedy, gdy będzie to można sprawdzić w praktyce. Tak też będzie z wyżej wymienionymi usługami, które zostały już przetestowane w boju, a wkrótce trafią w ręce użytkowników Dynamics 365.

Remote Assist

Remote Assist to aplikacja, która pozwala na zdalne nadzorowanie procesów z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości oraz Sieci. Założenie proste w swej idei - sprawmy, by czynności, które do tej pory wymagały fizycznej obecności, można było wykonać na odległość. W praktyce wykorzystała to już firma Chevron, funkcjonująca w branży energetycznej, która brała udział w testach aplikacji. Jej pracownicy musieli do tej pory raz w miesiącu odbywać loty do rafinerii w Singapurze, by przeprowadzić inspekcje wyposażenia.

Teraz dzięki HoloLens i Remote Assist nie muszą się ruszać z centrali w Houston, a inspekcja jest przeprowadzana zdalnie. Osoby, znajdujące się na miejscu, łączą się ze specjalistami w Stanach, którzy mogą im wskazać elementy, wymagające analizy. Przeprowadzona w ten sposób inspekcja to ogromna oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Chevron posiada placówki na całym świecie i możliwość cyfrowego wysłania eksperta w dane miejsce w ułamku sekund jest wręcz nieoceniona.

Wykorzystanie HoloLens i Remote Assist to nie tylko oszczędność i wygoda, lecz również precyzja i pewność. Wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość mamy natychmiastowy wgląd w najważniejsze elementy instalacji, bez konieczności wertowania i zapamiętywania setek stron specyfikacji i wytycznych. Wszystko jest przed nami, dosłownie w zasięgu wzroku.

Microsoft Layout pozwala natomiast na importowanie obiektów 3D do realnego świata. Dzięki temu możemy umiejscowić nasze idee i pomysły w rzeczywistości. Daje to szanse na wygodne i tanie weryfikowanie założeń i pomysłów przed ich (nieraz kosztowną) fizyczną realizacją. Oba te rozwiązania mają trafić do użytkowników Dynamics 365 już podczas tegorocznej konferencji Ignite 2018, która odbędzie się w październiku. Obie aplikacje można testować już teraz w wersji Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announce-the-general-availability-of-their-mixed-reality-dynamics-365-apps/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365