Remote Assist dostępny dla urządzeń z Androidem

Remote Assist dostępny dla urządzeń z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:35
02.04.2019
588 wyświetleń

Remote Assist to aplikacja zaprezentowana na konferencji Build 2018, która przenosi komunikację i współpracę na zupełnie inny poziom. Dzięki niej, możemy skorzystać z rozszerzonej rzeczywistości, by ułatwić współpracę na odległość. Korzystając na przykład z HoloLens, możemy pokazać rozmówcy nasz punkt widzenia, a on, korzystając z aplikacji, może zaznaczyć ważne elementy, na przykład za pomocą zakreślenia lub strzałki, pokazać kolejność działań etc. Działa to nie tylko na HoloLens, lecz również na smartfonie i PC.

W ubiegłym roku aplikacja trafiła do Microsoft Store, Teams i Dynamics 365. Wersja na Androida została wydana dopiero w ostatnich dniach.

W odpowiedzi na przemożny feedback od naszych klientów rozszerzyliśmy Dynamics 365 Remote Assist na telefony z Androidem zgodne z AR. Dołącz do naszej darmowej wersji zapoznawczej, pobierając aplikację ze sklepu Google Play.

Ta nowa oferta wprowadza na telefony niektóre z najbardziej wpływowych funkcji HoloLens i dostarcza dodatkową wartość w postaci przechwytywania obrazu w wysokiej rozdzielczości, dostęp do ciasnych przestrzeni i możliwość łatwego przełączania się między aplikacjami, których już używacie w swoich przepływach pracy.

– Sheri Turner, Microsoft

Podstawowym zastosowaniem aplikacji - jak opisuje to Microsoft - jest użycie telefonu, by połączyć się z ekspertem używającym Microsoft Teams, a następnie udostępnienie mu tego, co widzimy, by wspólnie i szybciej rozwiązywać problemy i kończyć zadania. Wspierane są również darmowe licencje Teams.

Remote Assist

Na chwilę obecną aplikacja pozwala na adnotacje w Mixed Reality i połączenia wideo 1:1, a także oferuje integrację z Microsoft Dynamics 365 for Field Service. Dynamics 365 Remote Assist Mobile (Preview) można już pobierać ze Sklepu Play. Listę zgodnych urządzeń znajdziecie tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://community.dynamics.com/365/remoteassist/b/announcementsandsupport/archive/2019/04/01/the-dynamics-365-remote-assist-mobile-app-is-now-available-for-public-preview

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR