Redstone zawitał już do Windows 10: Insider Preview

Redstone zawitał już do Windows 10: Insider Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:25
16.12.2015
4379 wyświetleń

Święta zaczęły się w tym roku wcześniej - Microsoft wypuścił właśnie poglądowy build na PC, oznaczony numerem 11082. Jest to pierwszy build należący do nowej gałęzi Redstone (rs1_release). Nie ekscytujmy się jednak zanadto. Redstone w pełnej krasie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Build 11082 wnosi przede wszystkim poprawki błędów i niedociągnięć, zaobserwowanych w listopadowej aktualizacji Windows 10. Jak podaje Gabe Aul, wśród nich znajdują się też poprawki, które trafią do desktopowego i mobilnego builda poprzez Windows Update. Pierwszy build z gałęzi rs1 to również zwiastun przyszłych zmian. "Pracujemy nad pewnymi strukturalnymi ulepszeniami OneCore, który jest współdzielonym pomiędzy urządzeniami rdzeniem [jądrem] Windows. W gruncie rzeczy OneCore jest sercem Windows, a owe poprawki zwiększą wydajność Windows na PC, tabletach, telefonach, IoT, HoloLens i Xbox" - pisze Gabe. Zmiany te będą podłożem dla przyszłorocznych prac nad pełną aktualizacją Redstone.

Redstone

Choć na razie brak sprecyzowanej listy nowości, znane są możliwe błędy. Pośród nich znajdziemy brak możliwości instalacji pakietów językowych i funkcjonalności na żądanie, brak okienka postępu podczas kopiowania/przenoszenia plików czy zresetowane ustawienia domyślnych aplikacji dla niektórych typów plików.

Szef programu Windows Insider ogłosił też nadejście zmian w dostarczaniu buildów. Poprzez fast ring, będący niejako poligonem testowym wszystkich kompilacji beta, od stycznia będzie przepływać więcej buildów. Jest jednak pewien szkopuł - buildy te mogą być bardziej niestabilne niż zwykle. Jeśli chcemy bardziej stabilnych wydań, powinniśmy przejść do slow ring, czyli zaznaczyć opcję wolniejszego pozyskiwania buildów w Windows Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-rolls-out-windows-10-insider-preview-build-11082-its-first-redstone-release

Polecamy również w kategorii Windows Insider