Menu kategorii
 • Redstone 5 z nową kompilacją 17655 w Skip Ahead

  Redstone 5 z nową kompilacją 17655 w Skip Ahead

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  20:12
  25.04.2018
  2526 wyświetleń

  Podczas gdy my czekamy na wydanie finalnej kompilacji Redstone 4, mającej być dużą wiosenną aktualizacją Windows 10, prace nad gałęzią rozwojową Redstone 5 idą pełną parą. Microsoft właśnie ogłosił wydanie wersji numer 17655, która trafiła do kręgu Skip Ahead w programie Windows Insider. Kompilacja wprowadza jedną bardzo istotną zmianę - nowy sterownik dla modemów sieciowych USB. Wersja 17655 poprawia funkcjonowanie istniejących elementów. Znane są też pierwsze błędy.

  Redstone 5 z nową kompilacją 17655 w Skip Ahead

  Najważniejsza zmiana wprowadzona przez kompilację 17655 to przeprojektowanie struktury adapterów sieciowych. Aktualizacja wprowadza nowy sterownik USB dla połączeń sieci komórkowych Mobile Broadband.

  Jak z niego skorzystać?
  Krok 1: upewnij się, czy komputer może działać z kartami SIM lub modemami USB z tymi kartami.
  Krok 2: zainstaluj kompilację 17655, a następnie skonfiguruj łączność komórkową.
  Krok 3: wybierz swój adapter jako domyślne urządzenie sieciowe.

  Następnie należy zaktualizować sterownik w taki sposób:
  Otwórz Menedżera urządzeń, przejdź do kategorii Karty sieciowe i prawym przyciskiem myszy kliknij swoją mobilną kartę sieciową. Następnie kliknij polecenie Zaktualizuj sterownik i w kreatorze wybierz opcję Pozwól mi wybrać sterownik dostępny na moim komputerze. Z listy dostępnych sterowników wybierz element Generic Mobile Broadband Cx NetAdapter i kliknij przycisk Dalej.

  Instalacja nowego sterownika sieciowego

  Instalacja nowego sterownika sieciowego

  Instalacja nowego sterownika sieciowego


  Krok 4: wyłącz opcję połączenia Wi-Fi i połącz się z siecią komórkową.

  Poprawki i usprawnienia:

  • Przełącznik poziomu oświetlenia ekranu został usunięty z menu poziomu baterii na pasku szybkiego dostępu.
  • Usunięto błąd w Microsoft Edge, który uniemożliwiał przenoszenie ulubionego elementu z folderu umieszczonego na pasku ulubionych do innego katalogu.

  Znane problemy:

  • Kursor myszy może znikać po umieszczeniu go nad niektórymi elementami interfejsu graficznego i polami tekstowymi.
  • Po wybudzeniu urządzenia ze stanu uśpienia, przed pojawieniem się ekranu logowania, przez chwilę może być widoczny pulpit systemu.
  • Aplikacja Filmy i TV wyłącza się, kiedy użytkownik odmówi jej dostępu do systemowej biblioteki filmów, a następnie przejdzie do karty Osobiste.
  • Funkcja narratora może czytać więcej tekstu niż powinna, jeżeli użytkownik w trakcie czytania wywoła menu Alt + TAB.
  • Przewijanie witryn internetowych za pomocą klawiszy strzałek lub funkcyjnych Page Up i Page Down nie działa w przeglądarce Microsoft Edge.
  • Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Windows Mixed Reality urządzenie zewnętrzne będzie niedostępne do czasu odłączenia go i ponownego podłączenia do komputera.

  Kompilacja 17643 Redstone 5, wydana na początku kwietnia, wprowadzała do systemu Windows 10 współpracę Sets z aplikacjami Win32 pakietu Microsoft Office 2016. Oto lista elementów, które nadal sprawiają problemy:

  • UX Sets dla aplikacji Win32 pakietu Office nie jest w wersji finalnej. Element będzie nadal rozwijany w oparciu o zgłoszenia od użytkowników.
  • Górna część niektórych aplikacji Win32 może znajdować się nieco poniżej panelu zakładek Sets po zmaksymalizowaniu okna. Żeby obejść problem, można przywrócić widok domyślny i ponownie zmaksymalizować okno.
  • Zamknięcie jednej zakładki z aplikacją Win32 pakietu Office może spowodować zminimalizowanie całego zestawu.
  • Aplikacja Visual Basic Editor aktualnie może być wyświetlana w formie zakładki, ale w przyszłości nie będzie to możliwe.
  • Próba otwarcia dokumentu Word, w czasie gdy ta sama aplikacja obsługuje inny dokument, może spowodować otwarcie ostatnio aktywnego pliku. Tak samo może się stać w przypadku programu Excel, gdzie podczas zamykania arkusza aktywne są inne pliki programu.
  • Kliknięcie prawym przyciskiem myszy zakładki Sets nie spowodowuje otwarcia menu kontekstowego.
  • Pliki lokalne i pliki w chmurach innych niż Microsoftu nie będą automatycznie przywracane i nie pojawi się żaden komunikat błędu, który zaalarmuje o tym użytkownika.

  Informacje o nowej kompilacji zostały udostępnione na blogu Microsoftu, a sama aktualizacja powinna już być dostępna dla wszystkich testerów Redstone 5 w Skip Ahead.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/04/25/announcing-windows-10-insider-preview-build-17655-for-skip-ahead/amp/?__twitter_impression=true

  Polecamy również w kategorii Windows 10