Menu kategorii
 • Reddit z oficjalną aplikacją PWA w Microsoft Store budzi mieszane uczucia

  Reddit z oficjalną aplikacją PWA w Microsoft Store budzi mieszane uczucia

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:59
  31.08.2021
  934 wyświetlenia

  Dzięki wsparciu dla tak zwanych progresywnych aplikacji internetowych, czyli po prostu PWA, Microsoft Store ma szansę w końcu stać się godnym odpowiednikiem sklepów na Androidzie czy iOS, w których często nie brakuje nawet kilku klientów popularnych serwisów. Teraz również Reddit dołączył do grona aplikacji dostępnych w sklepie. Niby wszystko super, ale jednak reakcje są mocno mieszane. Zobaczcie, dlaczego.

  Pomimo tego, że Reddit promuje się jako strona główna Internetu od 2005 roku, to dopiero w 2016 firma dogoniła współczesne sposoby, w jaki konsumowano jej treści. Wtedy to wyszła z pierwszą oficjalną aplikacją zaprojektowaną na iOS i Androida. I chociaż nadal nie oferuje dedykowanej aplikacji na komputery stacjonarne, to od 2018 roku dostępny jest zaktualizowany, ulepszony interfejs portalu. Kolejnym krokiem jest jego wydanie w formie aplikacji w nowym sklepie Windows 11 — jako aplikacja PWA na wzór Instagrama, Twittera czy TikToka.

  Reddit dla Windows

  Dzięki nowoczesnym technologiom webowym Reddit można było już od kilku lat instalować na PC jako aplikację PWA poprzez Chrome i Edge, jednak taka metoda wymaga od użytkowników nieco zachodu. Dopiero teraz, gdy aplikacja została dodana do listy wyszukiwania w Microsoft Store dla Windows 11, można ją zainstalować tak jak każdą inną aplikację na Windows. Fakt, zawsze to jakiś prestiż dla sklepu, który przez lata mógł nabawić się kompleksów z powodu niedostatku aplikacji, ale... jak zwykle jest jakieś ale. Jako aplikacja PWA jest to tylko "opakowanie" aplikacji przeglądarkowej i jako takie jest wizualnie identyczne ze stroną internetową, która praktycznie nie zmieniła się od 2018 roku.

  Reddit nadal nie porwał się na wydanie pełnoprawnej, dedykowanej aplikacji dla Windows. Teraz jego oficjalny klient jest jedynie wrapperem strony internetowej, a taka praktyka jest postrzegana jako pójście na łatwiznę. Wydanie to zebrało więc mieszane recenzje. Aplikację można już pobrać z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/official-reddit-pwa-makes-its-way-to-the-windows-11-store

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft