Menu kategorii
 • Reakcje na żywo zaczynają być dostępne w Teams

  Reakcje na żywo zaczynają być dostępne w Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:26
  08.02.2021
  1939 wyświetleń

  Reakcje na żywo to funkcjonalność zapowiadana dla Teams jeszcze w lipcu tamtego roku. Jest ona współdzielona z PowerPoint Live Presentations, stosunkowo nowym modułem PowerPointa, w którym widzowie mogą dostarczać natychmiastowy feedback prezentującemu. Wszystko skupia się na reakcjach, które w obrazie z kamery — zwykle jednym z wielu — mogą nie być tak dobrze widoczne jak zwykłe emoji.

  Znaki niewerbalne, takie jak uśmiechy czy kręcenie głową, mogą być trudne do zarejestrowania na spotkaniach wideo, co utrudnia prezenterom badanie reakcji publiczności, zwłaszcza gdy uczestników jest wielu. Reakcje na żywo pozwalają reagować w trakcie spotkań poprzez użycie Emoji, które są widoczne dla wszystkich uczestników, a prezenter otrzymuje natychmiastowy feedback.

  Microsoft Teams

  W miniony weekend Troy Batterberry, VP w Microsoft Teams Meetings and Calling Program Management, ogłosił rozpoczęcie wdrażania reakcji na żywo dla użytkowników desktopowych i mobilnych:

  Różne badania prowadzone przez lata sugerują, że aż 70-90% komunikacji międzyludzkiej jest niewerbalna. Podczas spotkań osobistych każdy w pomieszczeniu może "poczuć" energię z reakcji niewerbalnych, takich jak uśmiechy, klaskanie etc. W spotkaniach online, gdzie każdy włącza swoje wideo, może być DUŻA różnica w przeniesieniu komunikacji niewerbalnej. Ponadto od dziś udostępniamy natywny, cyfrowy sposób wyrażania emocji dla uczestników spotkań wszelkich rozmiarów w formie "Reakcji na żywo". Dzięki reakcjom na żywo użytkownicy mogą wyrażać swoje emocje w cyfrowo autentyczny sposób, aby zobaczyli je wszyscy na spotkaniu, nie zakłócając przebiegu całego spotkania.

  Reakcje na żywo będą dostępne podczas czatu, a także udostępniania obrazów i wideo, wyświetlając się nad zawartością. Aby ich użyć, wystarczy kliknąć przycisk reakcji i podnoszenia ręki w menu na górze okna spotkania.

  Microsoft Teams

  Na ten moment reakcje na żywo są wdrażane w aplikacjach Teams na PC i urządzenia mobilne. Póki co nie ma wiadomości, co z aplikacją przeglądarkową. Powinniśmy się natomiast spodziewać, że w następnych miesiącach będą dodawane kolejne reakcje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/live-reactions-now-rolling-out-to-microsoft-teams/

  Polecamy również w kategorii Teams