Menu kategorii
 • Publikowanie nowych tweetów z wpisów w usłudze Facebook

  Publikowanie nowych tweetów z wpisów w usłudze Facebook

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  28.10.2017
  1645 wyświetleń

  Posiadając konta na kilku portalach społecznościowych, na przykład na Facebooku i Twitterze, możemy udostępniać w nich te same wiadomości. Publikacja postów na dwóch portalach to prosta czynność, ale żeby jeszcze bardziej ją uprościć, możemy taki proces zautomatyzować za pomocą przepływu usługi Microsoft Flow. W tym poradniku omówimy, jak tworzyć nowe wpisy w serwisie Twitter na podstawie wpisów w usłudze Facebook. W tym celu wykorzystamy szablon przepływu o nazwie Utwórz nowe tweety z wpisów w usłudze Facebook.

  Strona szablonu

  Jak utworzyć taki przepływ?

  1. Po przejściu do głównej witryny szablonu należy upewnić się, że jesteśmy poprawnie zalogowani do portalu Facebook i Twitter. Jeżeli nie, logujemy się do nich za pośrednictwem kont, jakie posiadamy zarejestrowane w usługach.
  2. Klikamy polecenie Utwórz przepływ.

  Przepływ tworzony jest na podstawie domyślnej konfiguracji, która wykorzystuje wyzwalacz rozpoczynający działania przepływu po publikacji wpisu na Facebooku i pobiera z niego tylko treść wiadomości. Następnie przepływ uruchamia akcję, która tę treść publikuje w portalu Twitter, z dopiskiem From Facebook.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow