Przełom w szybkości i wydajności. Xbox Velocity Architecture na nowym zwiastunie

Przełom w szybkości i wydajności. Xbox Velocity Architecture na nowym zwiastunie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:30
15.07.2020
2135 wyświetleń

Xbox Series X cechuje się potężnym skokiem wydajności, za który odpowiada m.in. wspominana kilkukrotnie wcześniej "architektura szybkości". Xbox Velocity Architecture to jeden z aspektów konsoli nowej generacji, który wymagał wyjaśnienia. Microsoft podjął temat w kolejnym zwiastunie Xbox Series X.

Xbox Series X odblokowuje nowe możliwości szybkości i wydajności poprzez przełomową kombinację sprzętu, naszego własnego NVME SSD, bloków dekompresyjnych z przyspieszeniem sprzętowym, całkiem nowej warstwie API DirectStorage oraz Sampler Feedback Streaming (SFS) — połączonych razem, by tworzyć bogatsze i bardziej dynamiczne, żyjące światy, zupełnie inne od tego, z czym do tej pory się spotkaliśmy.
— Microsoft

Zgodnie z zapowiedziami Xbox Velocity Architecture ma oferować rewolucyjny przełom w szybkości i wydajności wykraczający poza sam sprzęt. Najważniejsze cechy tej nowej architektury to:

  • 40x szybsza przepustowość pamięci magazynowej w porównaniu z Xbox One.
  • DirectStorage API nowej generacji priorytetyzuje dane z gry, by zapewnić ultraniską latencję.
  • Dedykowana dekompresja z akceleracją sprzętową maksymalizuje przepustowość i wydajność CPU.
  • Nowy Sampler Feedback Streaming ze szczegółami tekstur na żądanie eliminuje marnowanie ładowania.
  • 2,5x mnożnik wydajności SSD (średnio).

Architektura została zaprojektowana, by móc dostarczyć kompleksowe doświadczenie gamingu nowej generacji. Informacje te wraz z renderami konsoli i krótkimi wycinkami z gier możecie zobaczyć na wspomnianym zwiastunie.

Więcej na temat nowych możliwości Xbox Series X, reprezentujących tę generację, przeczytacie m.in. w naszym artykule: Microsoft ujawnił szczegółową specyfikację Xbox Series X. Jest moc!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1lPzqRJanpU

Polecamy również w kategorii Xbox Series X