Menu kategorii
 • Przegląd opcji wstęgi widok

  Przegląd opcji wstęgi widok

   Tomasz Kacprzak
  Tomasz Kacprzak
  00:00
  27.06.2006
  13040 wyświetleń

  Pracując z prezentacją wymagamy od aplikacji różnego rodzaju widoków, które pomogą nam w zorientowaniu się w wyglądzie całego projektu. Zobaczmy co oferuje w tej kwestii Power Point 2007.

  Na wstędze Widok znajduje się zestaw funkcji, za pomocą których możemy zmieniać tryby wyświetlania i edycji prezentacji. Pierwsze cztery tryby wyświetlania to: Normalny - zwykły tryb wyświetlania, Sortowanie slajdów - Pokazuje wszystkie slajdy, tryb bardzo użyteczny do porządkowania prezentacji. W tym trybie widoku możemy dowolnie przesuwać slajdy oraz włączać podgląd animacji (gwiazdka pod slajdem). Przydatny jest szczególnie, kiedy chcemy sprawdzić, czy w prezentacji nie ma błędów, tuż przed zakończeniem pracy nad nią.

  Strona notatek - tryb, w którym slajd zostaje umieszczony na stronie, a zaraz pod nim znajdują się wcześniej dodane komentarze. Jest bardzo wygodny, kiedy chcemy wydrukować wersję roboczą prezentacji.

  Pokaz slajdów - pokaz slajdów. Kolejnym panelem jest Pokazywanie/ ukrywanie. Opcja Linijka włącza lub wyłącza linijkę pionową i poziomą, a Linie siatki, odpowiadają za siatkę, taką jaka widoczna jest na powyższym zdjęciu z ekranu. Panel Powiększenie służy do powiększania lub zmniejszania widoku prezentacji. Opcja Dopasuj do okna dopasowuje nam aktualny widok tak, aby mieścił się w ekranie, ale zajmował możliwie największy jego obszar. Panel Kolor/ skala odcieni szarości pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądać nasza prezentacja w czarnobiałych kolorach lub w skali szarości. Panel Okno jest użyteczny, kiedy potrzebujemy pracować na więcej niż jednym oknie. Klikając Nowe okno otwieramy nowe okno tej samej prezentacji. Pozwala to na przykład na sprawne przenoszenie zawartości jednego slajdu do drugiego. Okna możemy ułożyć w dogodny dla nas sposób, na przykład klikając Rozmieść wszystkie, ustawiamy okna obok siebie.

  Przycisk Przełącz okna przełącza nas między oknami.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii PowerPoint 2007